Manisa Akhisar'da sondaj teşekkürü Manisa Akhisar'da sondaj teşekkürü

Tapusu alındıktan sonra tadilattan geçirilen Cumhuriyet Halk Partisi Bursa il binasının açılışı CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ile PM üyeleri, milletvekilleri, belediye başkanları, İl Gençlik ve Kadın Kolları üyeleri ve partililerin de katılımıyla gerçekleşen miting gibi bir törenle gerçekleştirildi. BURSA (İGFA) - Büyük coşkunun yaşandığı açılış töreni parti binasının önünde gerçekleştirilirken, CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, CHP ve Millet İttifakı'nın gelecek seçimlerde iktidar olacağını belirterek, "Parlamento çoğunluğunu sağlayacak ve Millet İttifakı'nın belirlediği cumhurbaşkanı adayı bu ülkenin yeni cumhurbaşkanı olacak" dedi. Ardından parti il merkezinin bulunduğu katta Genel Başkan Yardımcısı Salıcı, İl Başkanı İsmet Karaca, PM üyeleri ve milletvekilleri ile geçmiş dönem milletvekili ve il başkanları tarafından yapıldı.

Bir program nedeniyle Bursa'da bulunan İYİ Parti Sözcüsü İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Türkoğlu ile birlikte CHP İl Başkanlığına hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan ve adeta nokta mitingine dönüşen coşkulu açılışta katılımcıları selamlayan CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, kongrede verdiği sözü tuttuğunu belirterek, başta CHP Genel Merkezi olmak üzere tadilat konusunda katkıda bulunanlara teşekkür etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Türkiye'de yaşayan her 2 kişiden birinin CHP'li belediyelerden hizmet aldığını belirterek, CHP ve Millet İttifakı'nın önemli bir başarı kazandığını söylerken, "2019 seçimlerinde yerel seçimlerde partimiz Millet İttifakı ile beraber önemli bir başarı kazandı. İçimizde bir ukte var. Bursa'da yerel seçimleri kazanamadık. Ama emin olun, Bursa'yı kaybettik belki ama Türkiye'de 11 büyükşehiri kazandık. İktidarı zorlamak için 4 Aralık'ta Mersin'de miting yapacağız. Bu binadan Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı çıkacak" dedi.