CHP Artvin Belediye Başkan Adayı Bilgehan Erdem, “Artvin'in bütün merkezi, ilçeleri o kadar yüce insanlar tarafından yönetilecek ki mutlu olacaksınız, güleceksiniz, seveceksiniz. Yan yana, omuz omuza, kardeşlikle yöneteceğiz bu memleketi. Artvin hepimizindir. Biz sağcısı da solcusu da muhafazakarı da milliyetçisi de bizim bir üst kimliğimiz vardır. O da Artvinlilik kimliğidir. Artvin şantiye ve rantiye arasında sıkışmış bir belediye olmayacak. Ben diyorum bir defa kardeş olacağız" dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bugün Artvin’de miting düzenledi. Mitingde konuşan CHP Artvin Belediye Başkan Adayı Bilgehan Erdem, şunları söyledi:

“Artvin'in bütün merkezi, ilçeleri o kadar yüce insanlar tarafından yönetilecek ki mutlu olacaksınız güleceksiniz, seveceksiniz. Yan yana, omuz omuza, kardeşlikle yöneteceğiz bu memleketi. Bir süredir bizim karşımızda olan insanlar, ‘Bize oy vermezseniz yatırım gelmez. Oy vermezseniz şöyle olur. Oy vermezseniz böyle olur’ diyorlar. Sonra bir bakıyorum fotoğrafa... Bunun Artvinlilikle hiçbir ilgisi yok. Çünkü Artvinliler birbirlerini asla tehdit etmez.

“BİZ ASLA SİZLERİ TEHDİT ETMİYORUZ”

Artvin hepimizindir. Biz sağcısı da solcusu da muhafazakarı da milliyetçisi de bizim bir üst kimliğimiz vardır. O da Artvinlilik kimliğidir. Belediye başkanı kardeşlerimiz, ağabeylerimiz Yusufeli’nden tutun Kemalpaşa’ya kadar sadece kardeşlik vaat ediyorlar. Güler yüz, dostluk, kültür vaat ediyorlar. Turizm vadediyorlar. Birlikte yaşamayı, Artvin'i birlikte güzelleştirmeyi vaat ediyorlar. Biz asla ve asla sizleri tehdit etmiyoruz.

“TOZ YUTTUK, DUMAN YUTTUK, KAZA GEÇİRDİK”

İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA'DA TOPRAK KAYMASI MEYDANA GELDİ... ÖLEN YA DA YARALANAN OLMADI İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA'DA TOPRAK KAYMASI MEYDANA GELDİ... ÖLEN YA DA YARALANAN OLMADI

Çünkü biliyoruz. Şu ceket siyaset ceketi, bu ceketi çıkardığımızda bizim Artvinliliğimiz var. Gerisi teferruat. Bu güzel derelerimiz, madenlerimiz, barajlarımız biliyorsunuz ne kadar feragat ettiğimizi, Artvin’in bütün nehirleri üzerinde ‘Türkiye'nin en büyük projeleri’ denilen barajlar yapıldı. Toz yuttuk, duman yuttuk. Kaza geçirdik. İnsanlarımız o kötü yollarda hayatını kaybetti. Can feda ettik. O yüzden daha bizden ne istiyorsunuz? Köylerimiz kalktı. Derelerimiz kurudu. Dağlarımızda madenler verdik. Bakın bu coğrafyaya. Bu coğrafya kadar küçük olan bu coğrafya kadar feragatte bulunan Türkiye'de hiçbir yer, hiçbir coğrafya yoktur.

“ARTVİNLİ’NİN FERAGATI DAĞLAR KADAR ÇOK”

İnsanların mezarlığını suların altında kaldı. İnsanların köyleri suların altında kaldı. Yıkıldılar. Atasının, dedesinin mezarına Fatiha okuyacak bir mezarları bile yok. Artvinli’nin feragatı çok. Artvinli’nin feragatı dağlar kadar çok. O yüzden bizden hiç kimse bir şey istemesin. Başka bir şey, partili, partisiz ve Cumhuriyet Halk Partili demeden, AK Partili demeden, İYİ Partili demeden herkese yardım elini uzatsınlar. Çünkü bizim ülkümüz, kardeşlik ülkücüsü.

 “VATANDAŞIN GÜLEREK ÇIKTIĞI BİR BELEDİYE VAAT EDİYORUM”

Artvin şantiye ve rantiye arasında sıkışmış bir belediye olmayacak. Ben diyorum bir defa kardeş olacağız. Bu memlekette 11 bin 492 üniversite öğrencisi var. Bu memlekette iki tane sinema salonu var. Ama gençler ne sinema izleyebiliyorlar ne de tiyatroya gidebiliyorlar. Halk konser izlemiyor. Çocuklarımız oynayamadığı parklar var. Hiçbir yerde bir park yok. Yedi mahalleye yedi park, köylerimize çocuk parkı yapmayı vadediyoruz. Ben vatandaşımızın gülerek girip, gülerek çıkacağı bir belediye vaat ediyorum. Bunu belediye çalışanlarına, bunu halkımıza söylüyoruz. Onlar onlar belediyeye güzel yüze gidecekler. Oradan güler yüzle çıkacaklar. Ben size sevgi, ben size kardeşlik, ben size güler yüz vaat ediyorum.”

 

 

Kaynak: anka