Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında deprem toplanma alanlarındaki kadınlara karanfil takdim etti, çocuklara oyuncak dağıttı.

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında deprem toplanma alanlarındaki kadınlara karanfil takdim etti, çocuklara oyuncak dağıttı.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde evleri yıkılan, hasar gören, yakınlarını kaybeden, çocuklarına bakabilmenin telaşını yaşayan kadınları ziyaretlerinde ellerinden gelen tüm desteği ulaştımaya çalıştıklarını belirten Hülya Erdem, “Depremden ne yazık ki yine en çok kadınlar etkilendi. Hayatta kalma mücadelesi veren deprem bölgesindeki tüm kadınlara selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

8 Mart’ın kutlamadan öte, kadınlar için tam olarak bir mücadele gününe dönüştüğünü vurgulayan Erdem, Türkiye’nin artık şiddetsiz, sömürüsüz, tacizsiz bir ülke olması gerektiğini söyledi.

“BELEDİYE OLARAK KADINLARI ÖNCELİYORUZ”

Ceyhan Belediyesi’nin kadınları önceleyen plan ve projeleriyle öne çıktığını aktaran Hülya Erdem, oluşturdukları ‘Kadın Eli Birimi’nin kadınların güçlendirilmesine yönelik önemli çalışmalar yaptığını kaydetti. Ceyhan’daki tüm kadınların bu çalışmalardan faydalanabileceğini dile getiren Başkan Erdem, “Belediye ekiplerimiz Ceyhan’daki dayanışmayı büyütüyor” dedi.

Belediye ekiplerinin Ceyhan’da gece gündüz dolaşıp ihtiyaç sahibi aileleri tespit ettiğini kaydeden Başkan Erdem, şunları söyledi:

“HALKIMIZA HİZMETİ, ONURLA GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

“Kadınların erkeklerle birlikte yan yana yürümesinin önemiyle hareket ediyoruz. Ceyhan bir tarım ve sanayi bölgesi. Ceyhan’daki üretim çeşitliliğini göz önüne alarak kadınların tarım paydaşlarıyla birlikte hareket etmesinin önünü açıyoruz. Örnek olması ümidiyle belediyemiz bünyesinde kurduğumuz kadın eli birimimiz ilçemizin dört bir yanını gece gündüz dolaşıp ihtiyaç sahibi ailelere her türlü desteği sunuyor. Birimimiz bünyesinde el işi yapan, biçki-dikiş gerçekleştiren kadınlar ayrıca meslek öğreniyor. Ceyhan’a her tarafına değen kadın eliyle kadınlarımızı önceleyen, turunç reçelinden ekşisine, kokusundan mumluğuna kadar bir çok ürün elde ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki kadının elinin değdiği her şey çok farklı ve çok güzel oluyor. Bir kadın belediye başkanı olarak anne şefkati ile ve Atatürk’ün ilkeleri doğrultusunda hizmetimizi gururla, onurla sürdürüyoruz.”