Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Çerkezköy Şubesi tarafından ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla, kahvaltı etkinliği düzenlendi. 

Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Çerkezköy Şubesi tarafından ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla, kahvaltı etkinliği düzenlendi. 

Özel bireyler için düzenlenen kahvaltı programına; Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın yanı sıra Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü, TSD Çerkezköy Şube Başkanı Gülnur Torun Kocaçınar, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile engelli bireyler ve aileleri katıldı. 

Programın açılışını yapan TSD Çerkezköy Şube Başkanı Gülnur Torun Kocaçınar, şöyle konuştu:

“Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolaysıyla, her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz kahvaltı programında bir araya geldik. Bu güzel günün önemini ve anlamını yılın her anında yaşamak durumundayız. Ancak tabii ki bu gibi önemli zamanlarda bir araya gelmek, bugünün anlamını ve hassasiyetini tüm bir yıla yaymak hepimizin ortak vazifesidir. Bu güzel sofralarda bir araya gelmek, üzüntüleri, mutlulukları paylaşmak bugünden daha iyi anlamlar çıkarmamızı sağlayacaktır. Sizlerle burada bir arada olmaktan, bu sofrayı sizlerle paylaşmaktan dolayı çok mutluyum. İnşallah bu önemli günden hepimiz güzel anlamlar çıkarırız. Bu vesile ile bu güzel güne emek veren kıymetli dernek başkanımıza ve yönetimine bir kez daha teşekkür ediyor, herkesin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum.”

Program, Çerkezköy Kaymakamı Nazmi Günlü’nün konuşması ile devam etti. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutlayarak konuşmasına başlayan Günlü, şunları söyledi:

“BUGÜN BİZE SORUMLULUKLARIMIZI HATIRLATIYOR”

“Bugünün bizlere engelli vatandaşlarımızla ilgili sorumluluklarımızı hatırlatan, engellilerle ilgili sorunların çözülmesine vesile olan bir gün olmasını diliyorum. Bu anlamlı günde bir arada olmamızı sağlayan ev sahibi Belediye Başkanımıza ve dernek yönetimimize teşekkür ediyorum. Siz değerli katılımcılara da bu toplantıyı anlamlandırdığınız için teşekkür ediyorum. Engelli vatandaşlarımız için yapmamız gereken çok işimiz, çok sorumluluklarımız olduğunu biliyoruz. Bu sorumlulukları yerine getirebilmek için hep birlikte çaba sarf edeceğiz. Bugünün de buna vesile olmasını diliyor, hepinizi saygı ve sebebiyle selamlıyorum.”