Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, 6 Şubat’ta açılışını yapacakları Çocuk Akademisi için başvuruların Çerkezköy Belediyesi İletişim Merkezi’ne yapılması gerektiğini söyledi.

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, 6 Şubat’ta açılışını yapacakları Çocuk Akademisi için başvuruların Çerkezköy Belediyesi İletişim Merkezi’ne yapılması gerektiğini söyledi.

Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından açılacak Çerkezköy Belediyesi Çocuk Akademisi’nin kontenjanının 48 kişi olduğunu belirten Başkan Vahap Akay, “Bu yıl ilkini açacağımız Çerkezköy Belediyesi Çocuk Akademisi’ne 60 ayından gün almış, 70 ayından gün almamış çocuklarımızın başvurularını alacağız. Çocuk Akademimize kayıtları kabul edilen yavrularımıza ücretsiz eğitim, ulaşım ve beslenme desteği sağlayacağız” dedi.

"ÇOCUK AKADEMİMİZ 6 ŞUBAT’TA AÇILIYOR"

Çerkezköy Belediyesi Çocuk Akademisi’nin Cumhuriyet Mahallesi’nde daha önce Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Kreş ve Gündüz Bakımevi olarak kullanılan binada verileceğini aktaran Akay, “Büyükşehir Belediyemiz tarafından Kreş ve Gündüz Bakımevi olarak kullanılan binanın tahsisi Çerkezköy Belediyesi’ne tekrar yapıldı. Yaptığımız tadilat ve bakımın ardından burasını Çerkezköy Belediyesi Çocuk Akademisi olarak 6 Şubat tarihinde açmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

"SOSYOEKONOMİK DURUMA GÖRE KESİN KAYITLAR GERÇEKLEŞTİRİLECEK"

Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Bu yıl Çocuk Akademimize 48 öğrenci alacağız. Çerkezköy Belediyesi İletişim Merkezi masalarına yapılan başvurular, öğrencilerimizin ailelerinin sosyo-ekonomik durumlarına göre değerlendirilmeye alınacak. Öncelikle tek ve çalışmak zorunda olan annelerin çocukları, ardından ailelerin gelir durumuna göre çocukların kayıtları yapılacak. Önceliğimiz ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları olacak. Yapılacak değerlendirmenin ardından 48 kişilik kontenjanımızın dolması ile birlikte Çocuk Akademimiz hafta içi her gün 09.00-16.00 saatleri arasında yavrularımıza açık olacak. Çocuk Akademimizde ücretsiz olarak eğitim, ulaşım ve beslenme desteği sağlayacağız” dedi.