Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bölgede görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Başkan Akay, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutluyorum. 2023, daha umutlu ve mutlu, gazetecilerin görevlerini daha özgürce yapabildiği, karşılaştıkları sorunların giderildiği bir yıl olsun” dedi.

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bölgede görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Başkan Akay, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutluyorum. 2023, daha umutlu ve mutlu, gazetecilerin görevlerini daha özgürce yapabildiği, karşılaştıkları sorunların giderildiği bir yıl olsun” dedi.

Görev yaptığı 9 yıl boyunca her 10 Ocak’ta gazeteciler ile geleneksel hale getirdiği yemek organizasyonunda buluştuklarını belirten Belediye Başkanı Akay, “Bu yemekte hem Çerkezköy’ün, hem bölgemizin dertlerini, sorunlarını konuşup paylaşıyoruz. Bu yemek buna da vesile oluyor. Bu güzel gecede sizlerle beraber olmaktan mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Bugün aslında ben çok fazla konuşmak istemiyorum. Onun yerine sizlerin konuşmasını, görüşlerini, sıkıntılarını aktarmalarını istiyorum. Konuştukça, dertleri birbirimiz ile paylaştıkça bunların çözüm yolları var.  Bu akşam bu sofradan çözüm yolları çıkartabilirsek ne mutlu bize. Bu vesile ile tekrar 10 Ocak Gazeteciler Günü’nüz kutlu olsun” diye konuştu.

SEYİT SÜREN, TEŞEKKÜR ETTİ

Akay’ın konuşmasının ardından kentte görev yapan gazeteciler adına kısa bir konuşma yapan gazeteci Seyit Süren, Çerkezköy Belediyesi tarafından her yıl 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile düzenlenen organizasyonlarda yazılı ve görsel basının temsilcilerinin unutulmadığını belirterek, teşekkür etti.

ÇERKEZKÖY’E KENT ORMANI MÜJDESİ

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeni ile düzenlenen yemekte gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Akay, Çerkezköy halkına nefes aldıracak Kent Ormanı yatırımının müjdesini de verdi.

Orman Bölge Müdürlüğü’nün Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı yanında bulunan 58 hektarlık alanın ihalesini Çerkezköy Belediyesi’nin kazandığını ve 20 yıllık kiralama protokolünün imzalandığını belirten Başkan Akay, şöyle konuştu:

“Uzun yılların hayaliydi bu proje. 2015 yılında Kartaltepe Piknik ve Mesire Alanı’nda 17 hektarlık bir yatırım gerçekleştirmiştik. Yaklaşık 175 bin dönümlük alanda bir düzenlememiz olmuştu. Ancak 2017 yılından bugüne bir mücadele içerisindeydik. Neydi bu mücadele? Biz bu alanın hemen yanında bulunan, yaklaşık 58 hektarlık alanda yani şuan ki alanın nerdeyse dört misli olan Kent Ormanını kiralama mücadelesi içerisindeydik. Bu mücadelemiz bugün son buldu. Çerkezköy Belediyesi olarak ihaleye girdik ve bu ihaleyi kazandık. Bugün parasını yatırdık ve sözleşmesini yaptık. 20 yıllık bir sözleşme bu. 17 hektarın hemen arkasındaki, 58 hektarlık alanı kiraladık. Yerleşim alanların kıyısında kalan bu alanı Çerkezköylülerle buluşturacağız. Biz de bugün yaptığımız sözleşmeden sonra, yarından itibaren bölge ile ilgili hangi projeyi hayata geçireceğimizi herkesle paylaşacağız. Çerkezköy’e bu alan hayırlı olsun.

Şu anda rakamları tahmini söylüyorum ama yaklaşık 10-12 kilometre bisiklet ve yürüme alanları olacak. Spor, sosyal tesis alanları ve bir biyolojik gölet olacak. Sosyal alan ve gölet de olacak. Biz yarından itibaren tam projeyi Çerkezköylüler'le paylaşmış olacağız. Yoğunluk yaşayan bir alandı Tepe Piknik Alanı. Şimdi bu yoğunluğu 17 hektarlık alandan 85 hektara doğru büyütmenin mutluluğuyla projemize başlayacağız. Sözleşmeyi bugün yaptık. Önümüzdeki şubat ayı ile beraber burayı önce çevre kontrol alanını içerisine alacağız. Daha sonra aydınlatmaları, yürüyüş ve bisiklet yolları ve gölet yapılacak. Umut ediyorum mart, nisan gibide kısmen vatandaşlarımızın kullanımına sunulacak.”