Şimdiye dek 17 Çankaya Evi'ni hizmete açan Çankaya Belediyesi, üç evi daha bu sene hizmete açmaya hazırlanıyor.  Bu kapsamda Kırkkonaklar ve Dilekler Mahalleleri'nde inşaat çalışmaları sürüyor.

Şimdiye dek 17 Çankaya Evi'ni hizmete açan Çankaya Belediyesi, üç evi daha bu sene hizmete açmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda Kırkkonaklar ve Dilekler Mahalleleri'nde inşaat çalışmaları sürüyor.

Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in ‘21. yüzyılın halkevleri’ olarak nitelediği Çankaya Evleri'ne yenileri ekleniyor. Taşdelen döneminde Çankaya’ya, 17 Çankaya Evi’nin yanı sıra yapımı devam eden üç ev ile toplam 20 Çankaya Evi kazandırılmış olacak. Seçim döneminde verdikleri her sözü yerine getirdiklerini kaydeden Başkan Taşdelen, şunları söyledi:

“Çankaya Belediyesi olarak aralıksız, durmadan çalışıyoruz. Verdiğimiz sözleri fazlasıyla yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artıracak eserlerle bulundukları bölgeye de değer katıyoruz. Kalıcı eserlerle geleceğe imzamızı atıyoruz. Çankaya Evleri, kreşler, kültür merkezleri, sosyal tesisler, parklar yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. 2023’te Kırkkonaklar, Dilekler ve Karapınar Çankaya Evlerimizin açılışını yapacağız.”

Kırkkonaklar’da yapımı devam eden Çankaya Evi, bin 440 metrekare alan üzerine inşa ediliyor. Çankaya Evi, modern tasarımı ve dört katlı yapısıyla Kırkkonaklar ve çevre semtlere hizmet verecek. Çankaya Evi'nde çok amaçlı salon ve fuaye alanın yanı sıra Çankaya Akademi, hobi ve kişisel gelişim kursları için derslikler de yer alacak.

50. Yıl ve Dilekler Mahalleleri'ne hizmet edecek Dilekler Çankaya Evi ise bin metrekare alan üzerine inşa ediliyor. Taziye Evi, Bahar Evi, kütüphane, dersliklerin yer alacağı üç katlı Çankaya Evi, mimarisi ve projesiyle bölgeye değer katacak. Temeli atılan ancak 5546 karar sayılı genelgenin Madde 2/3'e göre feshedilen Karapınar Çankaya Evi’nin ise yeniden ihale edilerek yapımına başlanacak.