(ANKARA) - Çankaya Belediyesi, Çankaya Evlerinde düzenlediği mesleki eğitim kursları ile istihdama katkı sağlamaya devam ediyor. Bu kapsamda Cebeci Çankaya Evi'nde Cilt Bakımı eğitimini başarıyla tamamlayan 25 kursiyer sertifikalarını aldı.

Çankaya Belediyesi'nin meslek kursları arasında popüler olan Cilt Bakımı Kursu, Cebeci Çankaya Evi'nde bu dönemin mezunlarını verdi. Haftada 3 gün verilen 4,5 aylık eğitimi başarıyla tamamlayan 25 kursiyer, sertifikalarını aldı. Her yaş ve meslek grubundan vatandaşın yararlandığı kursta yalnızca kadınlar değil erkekler de eğitim alarak uzman olabiliyor.

Beykoz Belediyesi, bayramda da çalışmalarını sürdürüyor Beykoz Belediyesi, bayramda da çalışmalarını sürdürüyor

Cilt Bakımı eğitiminin yanı sıra Protez Tırnak Yapımı ve Kalıcı Makyaj eğitimi de Çankaya Belediyesi'nin en çok ilgi gören kursları arasında yer alıyor. Kursiyerler uzman eğitmenlerden aldıkları kurslarla kalıcı makyaj, protez tırnak ve cilt bakım tekniklerini öğreniyor. Kullanılan cihazları ve ürünleri yakından tanıyan ve uygulamalı eğitim alan kursiyerler, uzman açığı bulunan sektörde kolaylıkla iş bulabildiği gibi kendi güzellik ve cilt bakımı salonlarını da açabiliyorlar. Eğitimden yararlanan Çankayalılar, kursun sonunda profesyonel olarak istihdama katkı sunabilecek kapasiteye gelirken kuaför salonlarında çalışma imkanı da bulabiliyorlar.

Kaynak: anka