Çankaya Belediyesi, ilçede yer alan okulların temel ihtiyaçlarını karşılarken, çevre düzenlemelerini de koordineli bir biçimde sürdürüyor.

"En çok çocukların belediyesiyiz" sloganıyla çalışmalarını sürdüren Çankaya Belediyesi, ilçedeki okulları bir bir yeniliyor.

Okulların fiziki koşullarını iyileştiren tadilat ve tamirat ile çevre düzenlemelerini eksiksiz yerine getiren Çankaya Belediyesi, Balgat bölgesinde yer alan Ayten Tekışık Ortaokulu'ndaki Atatürk büstü çevresinde de yenileme çalışmalarına başladı.

Okul yöneticilerinin talepleri doğrultusunda tadilattan boya işlerine, çevre düzenlemesinden öğrencilerin spor yaptığı sahaların bakımına kadar birçok ihtiyacı gideren Çankaya Belediyesi ekipleri, okulların fiziki bir eksiği kalmaması için yoğun mesai harcıyor.

"ÇANKAYALI GENÇLER BİZİM GELECEĞİMİZ"

Yerel yönetimlerin yetki alanında olmamasına rağmen halka hizmet için okulların tüm ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “ İlçemizde gençlerin eğitimlerini sorunsuz geçirmeleri için çalışıyoruz. Çankayalı gençler bizim geleceğimiz ve onların yarınlara daha bir umutla bakmaları için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız” diye konuştu.