Bursa’nın merkez Osmangazi ilçesinde Ovaakça Doğalgaz Çevrim Santrali yakınlarına bir eğitim uçağı düştü. Olayda pilot ve yanındaki kişi hayatını kaybederken olay yerine ambulans ve AFAD ekipleri sevk edildi.

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde, Ovaakça Doğalgaz Çevrim Santrali yakınlarına bir eğitim uçağı düştü. Olayda pilot ve yanındaki bir kişi hayatını kaybederken olay yerine ambulans ve AFAD ekipleri sevk edildi.

TÜRK VETERİNER HEKİMLERİ BİRLİĞİ BAŞKANI ARSLAN: "1970’TEN BU YANA SULAK ALANLARIN YÜZDE 35’İ YOK OLDU" TÜRK VETERİNER HEKİMLERİ BİRLİĞİ BAŞKANI ARSLAN: "1970’TEN BU YANA SULAK ALANLARIN YÜZDE 35’İ YOK OLDU"

Bursa’nın merkez Osmangazi ilçesinde Ovaakça Doğalgaz Çevrim Santrali yakınlarına saat 15.40 sıralarında Yunuseli Havalimanı’ndan kalkan eğitim uçağı, merkez Osmangazi ilçesinde Ovaakça Doğalgaz Çevrim Santrali yakınlarında tek motorlu eğitim uçağı düştü.

Santralin bacalarının yanına düşen eğitim uçağında pilot ve yanındaki kişi olay yerinde hayatını kaybetti. Kazaya ilişkin henüz açıklama yapılmazken olay yerine ambulans ve AFAD ekipleri sevk edildi.

25 Nisan 2022 tarihinde de Bursa'da tek motorlu eğitim uçağı Osmangazi İlçesi’ne bağlı Bağlarbaşı Mahallesi’nde evlerin arasına düşmüş, kazada iki pilot hayatını kaybetmişti.