Bursa’nın dünyaca ünlü ipeği ve İznik Çinisi, Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından düzenlenen 5. Etnospor Kültür Festivali'nde tanıtıldı.İSTANBUL (İGFA) - Dünya Etnospor Konferasyonu'nca düzenlenen 5. Etnospor Kültür Festivali'nde Bursa Büyükşehir Belediyesi de BUSMEK olarak yer aldı.

Ziyaretçilere Bursa’nın coğrafi işaretli değerlerinden Bursa İpeği ve İznik Çinisini tanıttı.

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen festivalin açılış törenine Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ile çok sayıda İstanbullu katıldı.

BİRLEŞİK KAMU-İŞ GENEL BAŞKANI BALIK: UZMAN VE BAŞÖĞRETMENLİK SİSTEMİ, AKP İKTİDARININ ÖĞRETMENLERE YAPTIĞI BİR SAYGISIZLIKTIR BİRLEŞİK KAMU-İŞ GENEL BAŞKANI BALIK: UZMAN VE BAŞÖĞRETMENLİK SİSTEMİ, AKP İKTİDARININ ÖĞRETMENLERE YAPTIĞI BİR SAYGISIZLIKTIR

Mehteran, kökbörü takımı, geleneksel spor branşları sporcuları, Kazakistan Atlı Güreş Takımı, Karabağ Atlı Gösteri Ekibi'nin yer aldığı geçit töreninin ardından farklı ekipler gösteriler düzenledi.

Festivale gelen ziyaretçiler, ipekböceği kozalarından tepme mancınık ile ip çekimini ve ipek halı dokuma, ipek kumaş dokuma tezgâhlarındaki canlı performansları yakından izleme fırsatı buldular.

Ayrıca çini sanatını yakından inceleyip yapım aşamalarında kullanılan malzemeler hakkında bilgi edindiler.