Buca Belediyesi Dijital Dershane’de, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Liselere Geçiş Sistemi (LGS) öğrencilerine ödüllü deneme sınavı yapılacak. Çevrim içi olarak 23-24 Nisan’da gerçekleştirilecek deneme sınavlarında ilk 3’e giren öğrencilere tablet bilgisayar hediye edilecek.

ANTALYA BAHÇESİ EXPO 2021 HATAY’DA 4 ÖDÜL ALDI ANTALYA BAHÇESİ EXPO 2021 HATAY’DA 4 ÖDÜL ALDI

Buca Belediyesi Dijital Dershane’de Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Liselere Geçiş Sistemi (LGS) öğrencilerine ödüllü deneme sınavı yapılacak. Çevrim içi olarak 23-24 Nisan’da gerçekleştirilecek deneme sınavlarında ilk 3’e giren öğrencilere tablet bilgisayar hediye edilecek.

Buca Belediyesi’nin pandemi döneminde hayata geçirdiği Dijital Dershane, 10 bin öğrenci kapasitesine ulaştı. Okul öncesinden lise son sınıf öğrencileri ve KPSS adaylarına kadar her kademe için tüm ders anlatımlarını ücretsiz olarak dijital ortama taşıyarak hem öğrencilerin eğitimlerine hem de aile bütçelerine katkı sağlayan Dijital Dershane, 23-24 Nisan’da ücretsiz ödüllü deneme sınavı yapma kararı aldı.

ÇEVRİM İÇİ YAPILACAK

YKS ve LGS öğrencilerini kapsayacak deneme sınavları, çevrim içi olarak gerçekleştirilecek. Ödüllü sınav sonucunda, Buca’da ikamet eden ve sınavda ilk 3’e giren YKS ve LGS öğrencilerine birer tablet bilgisayar hediye edilecek. Sınavlara katılmak isteyenler https://dijitaldershane.buca.bel.tr adreslerinden Dijital Dershane’ye ücretsiz kayıt olarak başvuru yapabilecek.

SINAV TAKVİMİ

23 Nisan’da 12. sınıf ve mezun öğrencilere yönelik TYT Çevrim İçi Ödüllü Deneme Sınavı, 24 Nisan’da 12. sınıf ve mezun öğrencilere yönelik AYT Çevrim İçi Ödüllü Deneme Sınavı yapılacak.  Ödüllü deneme sınavları 10.00/13.00/16.00/19.00 olmak üzere 4 oturum halinde gerçekleştirilecek. Öğrenciler bu oturum saatlerinden istediğine girebilecek. LGS, öğrencileri de 23 ve 24 Nisan’da 10.00/13.00/16.00/19.00 olmak üzere 4 oturum halinde gerçekleştirilecek çevrim içi sınavlara katılabilecek.