Buca Belediyesi, kentte bulunan 253 adet oyun parkını sulama sistemlerinden oyun gruplarına, kent mobilyalarından spor aletlerine kadar yeniledi. 

Buca Belediyesi, kentte bulunan 253 adet oyun parkını sulama sistemlerinden oyun gruplarına, kent mobilyalarından spor aletlerine kadar yeniledi. 

Son bir yılda 253 parkı yenileyen Buca Belediyesi, bu alanlara yeni oyuncaklar monte ederken, oyun gruplarını da yeniledi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün çalışmalarıyla elden geçirilen parklar hem çocuklar hem yetişkinler için temiz ve kullanışlı hale getirildi. Daha tasarruflu olabilmek adına parklardaki sulama ve elektrik sistemlerini günün teknolojisine uygun hale getiren belediye, kent mobilyalarını da değiştirdi. 

3 TEMATİK PARK AÇILACAK 

İlçelilerin huzur içerisinde zaman geçireceği alanları kente kazandırmaktan mutlu olduklarını belirten Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, üç adet tematik parkın da yıl içerisinde açılacağını duyurdu. Başkan Kılıç, parklardan birini engelli yurttaşların ihtiyaçlarına yönelik olarak planladıklarını aktarırken, 8 bin metrekare alana yapılacak parkın adının Kurtuluş Parkı olacağını da açıkladı. 

Kılıç, “Göreve geldiğimiz tarihten itibaren ilçemizin çehresini pozitif yönde değiştiriyoruz. Bu noktada vatandaşlarımızın ve çocuklarımızın huzurla, keyifle vakit geçirebilecekleri park ve yeşil alan sayımızı artırdık. Kurtuluş Parkımızı şubat ayı sonunda hizmete açacağız. Diğer parklarımız Yıldız ve Zeytinli olacak. 2023 yılında sırasıyla bu üç tematik parkımızı hizmete açacağız” dedi.