Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla çeşitli ziyaretlerde bulundu. Bakkalcıoğlu, “Emekleriyle dünyamızı daha yaşanabilir hale getiren ve hayatın her alanında var olmak için mücadele eden tüm kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü en içten duygularımla kutluyorum” dedi. 

Başkan Bakkalcıoğlu, 8 Mart’ta ilk olarak beraberindeki yeni dönem kadın belediye ve il genel meclis üyesi adayları ile birlikte Addax Fabrikası’nı ziyaret ederek emekçi kadınlarla buluştu. Kadın çalışanlarla bir süre görüşerek sohbet eden Başkan Bakkalcıoğlu, soruları yanıtladı. Ardından tüm kadınların Kadınlar Günü’nü kutlayan Bakkalcıoğlu çalışanlara karanfil hediye ederek, şunları söyledi:

“Emekleriyle dünyamızı daha yaşanabilir hale getiren ve hayatın her alanında var olmak için mücadele eden tüm kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü en içten duygularımla kutluyorum.” 

Bakkalcıoğlu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Yeni Mahalle Muhtarı Aysun Kalkan ve Kasımpaşa Mahalle Muhtarı Güler Uyar’ı da ziyaret ederek kolaylıklar diledi. Bakkalcıoğlu beraberindekilerle birlikte kadın mahalle muhtarlarının da gününü kutladı. Bakkalcıoğlu, beraberindekilerle birlikte Secco Seramik Saydam Enerji Fabrikası'nı ziyaret ederek görevlerinin başındaki emekçi kadınlara kolaylıklar diledi. Kadın çalışanlara karanfil hediye eden Bakkalcıoğlu, onların da Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı.

ANNELERE VE ÖĞRETMENLERE KADINLAR GÜNÜ SÜRPRİZİ

Başkan Bakkalcıoğlu, Belediye kreşinde eğitim gören anneleri ve kreşte eğitim veren öğretmenleri de unutmadı. Bakkalcıoğlu beraberindeki yeni dönem belediye meclis üyesi adayları ile birlikte Kadınlar Günü’nde Zübeyde Hanım Çocuk Bakımevi’ni ziyaret ederek minik öğrencilerin annelerinin ve kreşte görevli öğretmenlerin Kadınlar Günü’nü kutladı ve karanfil hediye etti. Bakkalcıoğlu, “Cumhuriyet’in kazandırdığı çağdaş haklar ve özgürlüklerle birlikte, yaşamın her alanında var olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyor; eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini diliyorum” diye konuştu.