İzmir'de Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, bayram tatilinden önceki son mesai gününde tüm Bornova Belediyesi çalışanlarıyla bayramlaştı. Temizlik İşleri, Fen İşleri ve Parklar ve Bahçeler Müdürlüğü şantiyelerindeki ziyaretlerde DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası’nın 7 No’lu Şube Başkanı Özgür Genç’in yanı sıra belediye bürokratları da hazır bulundu.

"BÜYÜK BİR ONUR YAŞIYORUM"

Temizlik İşleri Şantiyesi’nde yaptığı konuşmada önceden mesai arkadaşlığı yaptığı insanların karşısına belediye başkanı olarak çıkmanın kendisi için büyük bir onur olduğunu söyleyen Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, “Daha önce buraya sendika şube başkanı ve mesai arkadaşınız, yol arkadaşınız olarak gelmiştim. Bugün ise belediye başkanınız olarak buraya gelmenin mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

"BİZİM VATANDAŞLARIMIZ EN İYİSİNE LAYIK"

Karanlık ve ümitsiz günlerden geçerken 31 Mart yerel seçimleriyle birlikte yepyeni bir ışık doğduğunu söyleyen Başkan Eşki, “Seçim sonuçları sadece bizim Bornova’ya dair hedeflerimizi değil, Türkiye’ye dair sorumluluğumuzu da arttırdı. Hepimiz bundan sonra yaptığımız işi daha iyi yapmak zorundayız. Yapacağımız işleri de, daha büyük özenle hayata geçirmek zorundayız. Çünkü şu anda Türk halkı bize yetki ve sorumluluk verdi. Bunun karşılığında bizden en iyisini bekliyorlar. Çünkü bizim milletimiz bizim vatandaşlarımız her şeyin en iyisine layık. Aday adaylığım ve adaylığım sürecinde kahvehanelerde, dernekler, mahallelerde 500 civarında ziyaret yaptım. Yollar ve temizlikle ilgili sıkıntılar anlatıldı. Bu sıkıntıları ve şikayetleri en aza indirmek için çalışacağız. Bu anlamda hepimiz daha çok çalışacağız, ama barış ve huzur ortamında ve birbirimize saygı duyarak çalışacağız. Halka hizmetin esas kılındığı bir çalışma ortamını hep birlikte hayata geçireceğiz. Bornova halkına karşı görevimizi sonuna kadar elbirliğiyle hayata geçirelim” diye konuştu.

SENDİKACI BAŞKANDAN MARKET ÇEKİ MÜJDESİ

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, sendika başkanlığı yaptığı dönemde hakları için mücadele ettiği çalışanlara, göreve gelir gelmez başkan olarak market çeki müjdesi verdi. Tüm çalışanları kapsayan biner liralık çeklerin teslimi de aynı gün içinde tamamlandı.

BAŞKAN EŞKİ'DEN NEZAKET ZİYARETİ

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, Bornova Kaymakamı Muzaffer Şahiner’e nezaket ziyaretinde bulundu. Kurumlar arası işbirliğinin önemine dikkat çekilen ziyarette, Bornovalıların refahı ve mutluluğu için uyumlu çalışmanın gerekliliğinin altının çizildiği ziyarette Kaymakam Şahiner, Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki’yi yeni seçildiği görevi nedeniyle tebrik edip başarılar diledi.