Bitlis'e ambulans helikopter

Sağlık Bakanlığı tarafından acil sağlık hizmetlerinde kullanılmak üzere Bitlis'e bir ambulans helikopter ile 7 ambulans tahsis edildiği belirtildi

Bitlis'e ambulans helikopter
Sağlık Bakanlığı'nca Bitlis'e bir ambulans helikopter ile 7 ambulans tahsis edildi.
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Sağlık Bakanlığı tarafından kentin nüfusu, 2005 model üstü ambulansların yaş ortalaması, ildeki istasyon sayısı, vaka sayısı, ambulansların kilometre ortalaması ve yüzde 10 teknik gerekçeler puanı baz alınarak araçların tahsis edildiği bildirildi.
Kentteki acil sağlık hizmetleri kapsamında 9 istasyonda 31 ambulans ve 209 personel ile 7 gün 24 saat hizmet verildiği vurgulanan açıklamada, şöyle denildi:
"2015 yılının ilk çeyreğinde ilimizde helikopter ambulansla gece uçuşuna başlanacaktır. Geride bıraktığımız 2014 yılı içerisinde Bitlis'te 18 bin 634 hastaya acil sağlık hizmeti verilmiştir. Ayrıca Sağlık Bakanlığı'mız 112 Acil Sağlık Hizmetleri bünyesindeki kara, hava ve deniz ambulanslarının yanı sıra dünyada örneği bulunmayan Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleriyle (UMKE), acil ve afet durumlarında etkili ve hızlı medikal müdahale ve hasta naklini sağlayacak kapasiteye ulaşmıştır. İlimizde de UMKE ekibinin kurulması yönünde çalışmalar sürdürülmektedir."
Kaynak : AA 

UMKE AJANSI

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2015, 03:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER