Bilecik Belediyesi tarafından yarıyıl tatilindeki çocuklar için düzenlenen program çerçevesinde 10’a yakın etkinlik, çocuklarla buluştu. Kukla etkinliğine, Belediye Başkanvekili Melek Mızrak Subaşı da katılarak, çocuklarla birlikte kukla yaptı. 

Tuval atölyesi, ebru sanatı, mandala boyama, maskeli balo, 9 bin yıl öncesine yolculuk, küçük çiftçiler gibi birçok etkinlik ile buluşan çocuklar, yaptıkları ördek kuklalarıyla eğlendi. Belediye Başkanvekili Melek Mızrak Subaşı da Yaşayan Şehir Müzesi’nde düzenlenen etkinliğe katılarak çocuklarla birlikte kukla yaptı.

Bilecik Belediyesi olarak çocukların her alanda sağlıklı gelişimleri için güzel programlar hazırladıklarını kaydeden Başkanvekili Subaşı, şunları söyledi:

"Bilecik Belediyesi olarak yarıyıl tatiline giren çocuklarımıza güzel bir karne hediyesi hazırladık. Yarınlarımızın umudu olarak gördüğümüz çocuklar için Müze Akademi kapsamında birçok faydalı etkinlik yapılıyor. Amacımız onları eğlendirirken aynı zamanda en iyi şekilde geleceğe hazırlamaktır. Müzemizde ve diğer birimlerimizde çocuklar için bu tür güzel çalışmalarımız devam edecek."

Etkinlik sonunda çocuklarla fotoğraf çektiren Subaşı, çocuklara şeker ve hediyeler verdi.