Beylikdüzü Belediyesi, 8-9 Haziran 2024'te Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na girecek öğrencilerin sınav başvuru ücretlerini karşılayacak. Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması için birçok çalışmaya imza attıklarını belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Kütüphanelerimizle, sınavlara hazırlık kurslarımızla, rehberlik hizmetlerimizle bugüne kadar öğrencilerimizin yanında olduk. Onların geleceği için ne yapsak azdır” diye konuştu.

Beylikdüzü’nde ikamet eden ve lise son sınıfta okuyan öğrencilerin 8-9 Haziran 2024 tarihlerinde yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı başvuru ücretleri Belediye tarafından karşılanacak. Destekten faydalanmak isteyen öğrencilerin, 'https://www.beylikduzu.istanbul' internet sitesinde yer alan başvuru formunu doldurması gerekiyor.

“ONLARIN GELECEĞİ İÇİN NE YAPSAK AZDIR”

Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması için birçok çalışmaya imza attıklarını belirten Başkan Çalık, “Kütüphanelerimizle, sınavlara hazırlık kurslarımızla, rehberlik hizmetlerimizle bugüne kadar öğrencilerimizin yanında olduk. Onların geleceği için ne yapsak azdır. Öğrencilerimizin YKS harcını da düşünmeden sadece derslerine odaklanmasını istiyoruz. Bizler her zaman onların yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: anka