Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, eski Refah Partisi Milletvekili Şevki Yılmaz’ın katıldığı bir düğünde "Osmanlı’yı süren soysuzları lanetliyorum" sözlerine, son Osmanlı padişahı Vahdettin'in İngiliz zırhlısı ile kaçtığı fotoğrafı paylaşarak cevap verdi. Başkan Akpolat, “Soysuz’ dedikleriniz bu vatanı işgalden kurtardı. ‘Hayırla’ andıklarınız ise Beşiktaş Dolmabahçe’den İngiliz zırhlısına binip kaçtı. Haddinizi bileceksiniz” dedi.

Eski Refah Partili Şevki Yılmaz, II. Abdülhamit'in torununun olduğu ileri sürülen düğünde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret etti. Beşitaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Yılmaz’ın "Osmanlı'yı süren soysuzları lanetliyorum” sözlerine cevap verdi. Başkan Akpolat, X hesabından Vahdettin'in İngiliz zırhlısı ile kaçtığı fotoğrafı paylaşarak, şu notu düştü:

"’Soysuz’ dedikleriniz bu vatanı işgalden kurtardı. ‘Hayırla’ andıklarınız ise Beşiktaş Dolmabahçe’den İngiliz zırhlısına binip kaçtı. O anın fotoğrafını da buraya bırakıyorum. Döner döner bakarsınız. Haddinizi bileceksiniz." 

Kaynak: anka