Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, “bedelli askerlik yaptığına” ilişkin iddialara, “Haddinizi bileceksiniz! Vatani görevime dil uzatırsanız karşınızda beni bulursunuz. FETÖ yalanları ile operasyonlar yaptığınız merhum komutanım Orgeneral Saldıray Berk’in askeri olarak onurla, şerefle Erzurum’da şanlı ordumuza hizmet ettim” yanıtını verdi. 

Başkan Akpolat, “bedelli askerlik yaptığına” ilişkin iddialara X hesabından yayımladığı açıklamayla tepki gösterdi. Vatani görevini Erzurum’da Orgeneral Saldıray Berk’in askeri olarak yaptığını kaydeden Akpolat, askerlik fotoğrafı eşliğindeki açıklamasında, şunlara yer verdi:

“Haddinizi bileceksiniz! Tüm yalanlarınızla hukuk önünde hesaplaşacağız! Seçim ofisine çevirdiğiniz televizyonlarınızda, propaganda aygıtına çevirdiğiniz gazetelerinizde; kurultay sürecindeki iftiralarınızdan, emekçilerimizin maaş ödemelerinin aksadığına kadar bugüne kadar söylediğiniz tüm yalanlarınızı gülümseyerek takip ettik. Ama vatani görevime dil uzatırsanız karşınızda beni bulursunuz. Şeref yoksunu FETÖ yalanları ile operasyonlar yaptığınız merhum komutanım Orgeneral Saldıray Berk’in askeri olarak onurla, şerefle Erzurum’da şanlı ordumuza hizmet ettim. Sizin gibi müfterileri ıslah edeceğiz.”