Tepebaşı Belediyesi Belde Evi sakinleri, belediye çalışmalarının tanıtıldığı hizmet turları ile merkezleri ve çalışmaları yerinde görüyor.

Tepebaşı Belediyesi Belde Evi sakinleri, belediye çalışmalarının tanıtıldığı hizmet turları ile merkezleri ve çalışmaları yerinde görüyor.

Son olarak Tepebaşı’nın çeşitli mahallelerinde bulunan Belde Evleri’ndeki faaliyetlere katılan ve Melih Savaş Yaşam Köyü, Alzheimer Konukevi, İbrahim Ethem Kesikbaş Engelliler Montaj Atölyesi, Çocuk Senfoni Orkestrası Eğitim ve Çalışma Merkezi, Yunus Emre Spor Tesisleri, Şirintepe Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Mustafa Kemal Atatürk Spor Tesisleri Su Sporları Merkezi gibi merkezleri gezen Belde Evi kursiyerleri, düşüncelerini şu sözlerle paylaştı:

-Aygül Özdemir: “Belde Evleri’ne bu yıl başladım, bayıldım. Kayseri’den geldim, birçok yer gezdim. Buradaki gibi vatandaşa faydalı şeyler yapıldığını çok nadiren gördüm. Gezdiğimde de heyecanlandım, çok güzel.” 

-Saliha Duran: “Belde Evlerimiz çok güzel, teşekkür ediyorum. Bilgileniyoruz, eğleniyoruz. Makrome kursuna gidiyorum, eğitimin yanında ortamımız çok güzel. Çok memnunum, teşekkür ediyorum. Bu gezdiğimiz merkezleri de çok sevdik, projeleri tanıdık. Teşekkür ediyorum.”

-Aynur Boğa: “5 yıldan beri Belde Evi’nden yararlanıyorum. Bize çok güzel katkıları oluyor. Öncelikle sosyal ortamlarda bulunuyoruz, arkadaşlıklar ediniyoruz. Eğleniyoruz, öğreniyoruz. Hizmet turunda da a bunca hizmetin Eskişehir’e sunulmasından gurur duyduk. Ahmet Ataç Bey’e çok teşekkür ederiz. Daha ne olsun, başımızda daim olsun.” 

-Mine Lafçı : “Belde Evleri ile 6 yıl önce tanıştım. Bu sayede arkadaş edinip sosyalleşiyoruz. Boş zamanlarımızı değerlendirirken becerilerimiz de gelişiyor. Hizmet turuna da katıldım, çok başarılı. Bilmediğimiz hizmetleri de yakından gördük, faaliyetleri öğrendik.”