Urla Belediye Başkanı Selçuk Balkan, ilk resmi ziyaretini mezunu olduğu İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'ne (İYTE) yaptı.

Urla Belediye Başkanı Yüksek Mimar Selçuk Balkan, ilk resmi ziyaretini, lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamladığı İYTE Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran’a gerçekleştirdi.

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Urla Belediye Başkanı Selçuk Balkan, “Urla Belediye Başkanı olarak ilk resmi ziyaretimi, mezun olduğum üniversiteye gerçekleştirdim. Çünkü dünyanın sayılı üniversitelerinden birine ev sahipliği yapıyoruz. Bugüne kadar ilçemiz ile üniversite arasındaki bağlantıyı tam anlamıyla sağlanamadı. Hem öğrenci kardeşlerimizin hem de üniversitemizin sorunlarını yakından biliyorum. Sayın Rektörümüzle birlikte bu konuları değerlendirdik. Birlikte hayata geçirebileceğimiz projeler üzerine fikir alışverişinde bulunduk. Merkez Terminal Garajı’nın Gülbahçe Mahallesi’ne taşınması ile entegre sürecini hızlandıracağız. Urla Belediyesi ve İYTE işbirliğinde birçok projeye imza atacağız. Yapacağımız çalışmaların Urla’ya bir katma değer getireceğine inancımız tam. Değerli Rektörümüze misafirperverliği için teşekkür ederim" dedi.