Bandırma Belediyesi, ilçede eğitim ve öğretime devam edilen 29 devlet okulu için hazırlattığı toplam 580 adet okul takımı formasını düzenlenen törenle sahiplerine dağıttı.  

Bandırma Belediyesi, ilçede eğitim ve öğretime devam edilen 29 devlet okulu için hazırlattığı toplam 580 adet okul takımı formasını düzenlenen törenle sahiplerine dağıttı.  

Amatör spor branşlarının okullara girmesine katkı sağlamak, öğrencilerin hem bedensel hem de zihinsel gelişimlerini desteklemek amacıyla hazırlanan proje kapsamında ilçedeki 29 devlet okulunun her biri için 20 tane olmak üzere özel olarak tasarlanan toplam 580 adet okul takımı forması, Barış Manço Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle sahiplerine dağıtıldı. Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun’un da katılarak forma dağıttığı törende Milli Eğitim Şube Müdürü Burak Ata, okulların temsilcileri ve öğrenciler yer aldı.

EĞİTİME DESTEK PROJELERİ ANLATILDI 

Tören programı, Bandırma Belediyesi’nin kentte eğitim-öğretime devam eden okullara ve öğrencilere yönelik yaptığı yardım, destek, proje ve çalışmalara ait sinevizyon gösterimiyle başladı. Sinevizyon gösteriminde, ‘Sporda Yetenek 10’la Gelecek’ projesi kapsamında 17 farklı okula 570 adet spor malzemesi ve 200 adet tişört desteği sağlandığı, ‘Güzel Okulum Projesi’ kapsamında ise bin 145 adet spor malzemesinin öğrencilerle buluşturulduğu katılımcılara aktarıldı. Eğitim-öğretime doğrudan katkı sağlayacak çeşitli proje ve iş birliği protokollerine de işaret edilen sinevizyon gösteriminde, Bandırma Belediyesi Kültür Yayınları kapsamında çeşitli yaş gruplarından öğrencilerin zihinsel gelişimine katkı sağlayacak kitapların dağıtıldığı belirtildi. 

Sinevizyon gösterimin ardından konuşan Başkan Tosun, şunları söyledi:

“Yerel yönetim olarak okullarımızın yanında olalım istedik. Çünkü bu kente hep birlikte yaşıyoruz ve belediye, hepimizin belediyesi. Biz adaletli ve eşit bir şekilde sizlere hizmet getirmeye çalışıyoruz. Diğer devlet kurumlarımızın görevleri içinde de olsa biz bu proje ile kardeşlerimizin yanında olalım istedik ve Balıkesir’in 20 ilçesi arasında ilk kez yapılan bu organizasyonu hayata geçirdik. Okullarımız kendi formalarının tasarımlarını ve renklerini kendi seçti. Her okulumuza 20 tane olmak üzere, formalarımız hazırlandı. Biz yerel yönetim olarak her zaman gençlerimizin yanındayız. Hem amatör hem de profesyonel spor kulüplerimize de büyük destekler veriyoruz. Çünkü Bandırma tarihin, kültürün ve sanatın olduğu kadar sporun da kentidir. Gençlerimizin daha iyi ve daha güzel şartlarda yaşayacağı bir kent hayatı oluşturmak için çalışıyoruz. Gençlerin bir abisi olarak, bundan sonraki süreçte de her zaman okullarımızın ve gençlerimizin yanında olacağım. Bugün sizlere hediye ettiğimiz bu formaları inşallah birbirinde güzel müsabakalarda terletecek, Bandırma Belediyesi’nin gücünü arkanızda hissedeceksiniz.”