Balıkesir UMKE Kaz Dağlarında Eğitimde

Balıkesir Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) tarafından, Kaz Dağları’nda dört günlük kamp düzenlendi.

Balıkesir UMKE Kaz Dağlarında Eğitimde
 Balıkesir Ulusal Medikal  Kurtarma Ekipleri (UMKE) tarafından, Kaz Dağları’nda dört günlük kamp düzenlendi. Arama kurtarma tatbikatlarının yapıldığı kampı, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ziyaret ederek, “Allah, sizlerin müdahale edeceği afetleri göstermesin.” dedi.


31 Mart-3 Nisan 2015 arasında, Hanlar-Kumluca mevkisinde devam edecek kampa, 65 gönüllü katılıyor. Kamp boyunca Kaz Dağları'nda konaklanacak, arama kurtarma eğitimleri verilecek ve tatbikat yapılacak. Başkan Saka da Başkan Yardımcısı Mehmet Ertaş ile birlikte kampı ziyaret etti. Faaliyetleri ve kampla ilgili bilgi veren UMKE Afet Birim Sorumlusu Muhammet Mehdi Önalan, yılda iki kez il içerisinde, iki kez de Balıkesir, Çanakkale, Bursa ve Yalova illerini kapsayan bölge kampı düzenlediklerini söyledi.

Önalan, "Personelin tanışması ve kaynaşması, ekibin zor koşullara adaptasyonu ve motivasyonu sağlanacak. Katılımcı arkadaşlarımız da verilecek eğitimle kendilerini yenileme ve geliştirme imkanı yakalamış olacaklar.” dedi. Başkan Saka ise belediye olarak UMKE ekibine her türlü desteği sağlamaya hazır olduklarını belirterek, “Afet anında ve sonrasında çok önemli görevler üstleniyorsunuz. Hepinizi kutluyor ve başarılar diliyorum. Allah, sizlerin müdahale etmek zorunda kalacağı afetleri göstermesin.” dedi.

UMKE AJANSI

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2015, 14:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER