DİLEKÇE KAMPANYASI

DİLEKÇE KAMPANYASI

DİLEKÇE KAMPANYASI

Değerli basın mensupları, sağlık çalışanlarının geliri her geçen gün enflasyon karşısında erimeye devam etmektedir.1 kg etin 40 TL., 1 kg patatesin 3 TL., 1 Lt. benzinin 5 TL. gerçek enflasyonun  % 10’nun üstünde olduğu dönemi yaşıyoruz. Türkiye Kamu Sen olarak % 12 zam talebimizi, 28 Ekimde başlattığımız, ardından 6 aralık, 13 aralık, 15 ocakta bordro yakma eylemimizle sürdürdüğümüz 13-14 mart iş bırakma eylemi ve akabinde 4 nisanda Ankara’da yapacağımız miting ile kamu oyuna ve hükümete bildirmeye devam edeceğiz.

                Sağlık Kurumlarında çalışanlar bu önemli görevlerinde birçok zorluk ve risk altında görevlerini yerine getirmeye çalışmaktadırlar. Çalışanlar, sağlık hizmeti sunumu sırasında her gün çeşitli tehlike ve risklerle karşı karşıya kalmaktadır. Kesici ve delici aletin kullanıldığı sağlık hizmeti sunumu sırasında ortaya çıkan yaralanmalar bazen tedavisi mümkün olmayan hastalıklara, hatta ölümlere neden olabilmektedir. Çalışma koşullarının ağır olması sebebiyle diğer mesleklere nazaran daha fazla güç harcayan, çalışma sürelerinin fazla olması nedeniyle,  çabuk emekli olması önemli bir çalışma hakkıdır.

1 Yıl önce Başbakanımız tarafından sözü verilip henüz hiçbir çalışması olmayan yıpranma payı (fiili hizmet zammı) payının bir an önce yasalaşması, sağlık kurumlarında çalışan personelin almış oldukları döner sermaye ek ödeme ve diğer tüm gelirlerin emekliliğe yansıtılması için tüm Türkiye’de ve ilimizde ki sağlık çalışanlarından toplanan imza dilekçeleri Türkiye Büyük Millet Meclisi dilekçe komisyonu başkanlığına sunulmak üzere ilimizde de 4000 dilekçe toplanarak Genel Merkezimize gönderilmiştir.

                Hükümetin özveriyle fedakârca çalışan sağlık personelinin mağduriyetlerinin giderilmesi konusunda sayın Bakanımızın dediği gibi “kendinize dua ettirin” söyleminin yanında insanca yaşanabilir ücrete de ihtiyacımız olduğunu bilip gereğini biran önce yapmasını bekliyoruz.

 

 Ahmet BOZKURT
Türk Sağlık - Sen
Aydın Şube Başkanı

UMKE AJANSI

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2015, 18:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER