AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜN’DE PROMOSYON SKANDALI

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜN’DE PROMOSYON SKANDALI

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜN’DE PROMOSYON SKANDALI

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü 15.07.2017 tarihinde Vakıf Bankla yapmış olduğu promosyon sözleşmesinde, aynı kurumda çalışanlar arasında keyfi bir uygulama yaparak 5 kişi olan 4/C’liler den 2 sine promosyon ödemiş, 3 kişiye ödeme yapmayarak usulsüz davranılmıştır. 2007/21 sayılı Başbakanlık genelgesinde personel arasından ayrım yapılmayarak promosyon eşit dağıtılır. Bu uygulama kurum personelinin rahatlıkla bilgi edinebileceği şekilde ilan panoları ve internet siteleri yoluyla ilan edilecek, aleniyet ilkesine riayet edilecektir, denilmesine rağmen kurum Genelgeye muhalefet ederek, yaptıkları yanlıştan yazışma ve görüşmelerimize rağmen dönülmemiştir.

İlimizdeki bütün kurumlarda promosyon anlaşması yapılırken 4/A – 4/B ve 4/C ayrımı yapılmadığı halde, bu kurumda ayrım yapılarak promosyon almayan 3 kişi adeta cezalandırılmıştır. Konuyla ilgili kurumdan mantıklı bir açıklama yapılmamıştır. Sonuçta maaşlar mutemetler tarafından yapılarak kişilerin hesabına aktarılmaktadır. Bu yol izlenirken varsa bir yanlış bu icmali düzenleyene ait bir yanlıştır. Her ay maaşını Vakıf Bank’tan alan bu üç mağdurdan kaynaklanan her hangi bir yanlış işlem yoktur.

Bankaya bildirilmeyen bu isimler için varsa bir teknik eksiklik çalışanlardan kaynaklanmayan bir eksikliktir. Bu eksiklikte kuruma aittir. Mağdur olanlarla ilgili girişimlerimiz Hukuki süreç başta olmak üzere devam edecektir. İhmali bulunanlar için gereği yapılmalıdır. Ancak bu konu ile ilgili kurumun yanlıştan dönmesi ve kusurlu olanlar ile ilgili her hangi bir girişimde bulunmayacakları tarafımıza bildirilmiştir. 02.11.2017

Ahmet BOZKURT

Türk Sağlık-Sen

Aydın Şube Başkanı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER