Aydın Bozdoğan’da UMKE Tatbikatı

Aydın İl Sağlık Müdürlüğü, Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birimine bağlı UMKE tarafından Sağlık Bakanlığı onaylı 2019 yılı faaliyet planı çerçevesinde yapılacak olan eğitim ve tatbikatı Bozdoğan’da gerçekleştirilecek..

Aydın Bozdoğan’da UMKE Tatbikatı

Aydın İl Sağlık Müdürlüğü, Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birimine bağlı UMKE tarafından Sağlık Bakanlığı onaylı 2019 yılı faaliyet planı çerçevesinde yapılacak olan eğitim ve tatbikatları Bozdoğan’da başlıyor..


Aydın Bozdoğan Kemer Barajı mevkiinde yapılacak eğitime, 19. Bölge UMKE Temel Eğitimine katılan personellerle birlikte eğitmenler eşlik edecek.
Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz’ında ziyarette bulunması beklenen tatbikat çerçevesinde afetlerde kriz yönetimi, medikal çanta eğitimi ve saha uygulamaları, olay yeri yönetimi, enkaz ve göçük altından yaralı kurtarma prensipleri, araç kazalarında acil olgulara yaklaşım ve müdahalede yapılması gerekenler, triyaj uygulamaları, yaralı taşıma ve paketleme teknikleri, arazide yön bulma yöntemleri konularında eğitim verilecektir.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 07:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER