(AYDIN) - Aydın Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası’nda yapımına başladığı bisiklet ve yürüyüş yolunu tamamlayarak, vatandaşların hizmetine açtı.  

BÜYÜKÇEKMECE’DE “19 MAYIS SU SPORLARI FESTİVALİ” HEYECANA SAHNE OLDU BÜYÜKÇEKMECE’DE “19 MAYIS SU SPORLARI FESTİVALİ” HEYECANA SAHNE OLDU

Aydın Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından Kuşadası Atatürk Bulvarı’nda yapımına başlanan bisiklet ve yürüyüş yolu, vatandaşların kullanımına sunuldu. 2 bin 500 metre uzunluğundaki sahil şeridindeki bisiklet ve yürüyüş yolu, yerli ve yabancı turistler için yeni bir rota daha oluşturdu. 

“PROJELERİMİZLE KENTİMİZE DEĞER KATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Kuşadası’nda başlatılan çalışmalar kapsamında 2 bin 500 metrelik sahil şeridi üzerinde plaj voleybolu alanı ve seyir alanları inşa edileceğini, İsmail Cem ve Atatürk meydanlarında da düzenlemeler yapılacağını belirtti. Çerçioğlu, daha önce de Sevgi Plajı boyunca 20 kilometre uzunluğunda bisiklet ve yürüyüş yolu yaptıklarını hatırlatarak, “Turizmin incisi Kuşadası’na proje ve çalışmalarımızla değer katmaya devam ediyoruz. Türkiye ve Aydın ekonomisine büyük katkı sunan Kuşadası’nda projelerimize devam edecek, daha yaşanılabilir ve modern bir kent için çalışmayı sürdüreceğiz” dedi.