Yunusemre Belediye Başkanı Balaban vatandaşlarla bayramlaştı  Yunusemre Belediye Başkanı Balaban vatandaşlarla bayramlaştı 

(AYDIN)- Aydın Büyükşehir Belediyesi, çocuk gelişim merkezine devam eden minikler için 'Çevre Haftası Etkinliği' düzenledi.

Aydın'da Dünya Çevre Haftası, Büyükşehir Belediyesi tarafından çocukların erken yaşlarda çevreyi korumanın önemini anlamaları için düzenlenen  etkinlikle kutlandı.

Aydın Elma Şekerleri Çocuk Gelişim Merkezi’nin ilk öğrencileri, mezuniyetleri öncesi Aydın Tekstil Park’a zeytin ağaçları dikti. Çocuklar, alana 100 zeytin ağacını elbirliğiyle dikip fidelerin can suyunu verdi.

Çocuk gelişim merkezinin bahçesinde gerçekleştirilen defilede ise çocuklar, geri dönüştürülebilir ürünlere yaratıcılıklarını katarak ortaya çıkardıkları kıyafetleri ve çantaları sergiledi. Kırmızı halıda düzenlenen defilede en fazla eğlenen yine çocuklar oldu.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da çevre duyarlılığını erken yaşlarda öğrenmenin öneminin altını çizerek çocukları tebrik etti.

Kaynak: anka