Arsuz Belediyesi tarafından düzenlenen ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının destek olduğu “Arsuz Belediyesi 6. Geleneksel Bahar Etkinlikleri”, Evvel Nisen Bahar Bayramı etkinliği ile son buldu.

Arsuz Belediyesi tarafından düzenlenen ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının destek olduğu “Arsuz Belediyesi 6. Geleneksel Bahar Etkinlikleri”, Evvel Nisen Bahar Bayramı etkinliği ile son buldu.

Etkinliğe, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, Meclis Üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve halk katıldı.

Uzun süren pandemi sürecinden sonra bahar etkinliklerini düzenlediklerini belirten Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, şunları söyledi:

EDREMİT BELEDİYESİ 2 TEMMUZ PARKI AÇILDI EDREMİT BELEDİYESİ 2 TEMMUZ PARKI AÇILDI

“30 Mart ve 14 Nisan arasındaki tarihlerde düzenleyeceğimiz sanatsal, kültürel ve müzik etkinlikleri ile gerçekleştirmeyi planladık. Ve sizlerle birlikte bu güzellikleri yaşamaya karar verdik. Bayramlar kardeşliği, dostluğu, birlik ve beraberliği simgeler. Gelenek ve göreneklerimize sahip çıkmak, eski ile bağlarımızı güçlendirecektir. Tarihimizi hatırlatacaktır. Önümüzdeki yıllarda bu etkinlikleri daha da iyi yapacağız.”

Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar da “Arsuz’umuz adeta bir cennet. Deniziyle, dağıyla bereketli obasıyla binlerce yıldır binlerce medeniyete ev sahipliği yapmış. Arsuz doğu akdenizin incisi. Bölgemizin turizm merkezi. Aynı zamanda bir tarım deposudur. Bunun yanında Arsuz, kültürel zenginliğe de sahip. Burada farklı yapı ve dinlere mensup binlerde insanı barındırıyor. Ve bu insanlar binlerce yıldır kardeşçe yaşıyorlar. Bugün burada nasıl birlikteysek, on gün sonra paskalyada ve ramazan bayramında da birlikte olacağız. Burada yaşayan insanlar adeta;  ‘biz farklılıklarımıza rağmen kader birliği yaptık ve bu kardeşliğimizi, kader birliğimizi hiçbir güç bozamaz’ diye haykırıyor” diye konuştu.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ise “Tüm hemşerilerimin evvel nisen bayramını tebrik ediyorum. Bu bayram vesilesi ile içimizdeki huzur, kardeşlik, birlik ve beraberlik duygusunun zirveye çıkmasını temenni ediyorum. Hatay’da her renk var, her rengin bir bayramı var ve her rengin bayramını birlikte kutluyoruz. Biz buradaki semavi dinlerin ve kendi bayramlarımızı birlikte kutlarken mutlu oluyoruz. Çünkü bu kente hem ahenk, hem vizyon katıyor, hem de birlik ve beraberliğimizi büyük katkı sağlıyor” dedi.

Konuşmalar sonrasında Bahar Etkinlikleri Komite Başkanı'na ve komiteye plaket takdim edildi ve ardından etkinlik alanına geçilerek, bayram kutlaması yapıldı.