Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, Akçalı Mahallesi Cavide Büyüktepe Çok Amaçlı Salon ve Taziye Evi'nde düzenlenen ‘Engellilerin Tüketici Hakları Çalıştayı’na katıldı.

Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, Akçalı Mahallesi Cavide Büyüktepe Çok Amaçlı Salon ve Taziye Evi'nde düzenlenen ‘Engellilerin Tüketici Hakları Çalıştayı’na katıldı.

KEMERALTI ESNAF DERNEĞİ HİZMET BİNASI TÖRENLE AÇILDI KEMERALTI ESNAF DERNEĞİ HİZMET BİNASI TÖRENLE AÇILDI

Engelliler Konfederasyonu’nun AB Projesi olan 'Engellilerin Tüketici Hakları Çalıştayı', Hümanist Dünya Derneği ile Engelsiz Dünya Federasyonu'nun koordinatörlüğünde,  Akçalı Mahallesi Cavide Büyüktepe Çok Amaçlı Salon ve Taziye Evi'nde düzenlendi.

Çalıştaya, Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, Engelsiz Arsuz Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Serhat Gökpınar ve Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri katıldı.

Çalıştayın amacına ulaşması yönünde temennilerini ileten Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, “Hepimiz bir engelli adayıyız. Engelli adayı olarak kendimizi görmemiz ve ona göre engellilerle ilişkilerimizi korumamız gerektiğini düşünüyorum.  Tabi engelli olmak; kimi doğuştan, kimi de sonradan bu engeli edinebiliyor. Ama engellilerden çok bizlere, yani engelli adaylarına görevler düşüyor. Bunları anlamak, toplum içerisinde nasıl, ne şekilde davranılması gerektiğini düşünmek bizlere düşüyor. Bu çalıştayın ilçemize, ilimize hayırlı olmasını, güzel sonuçlar doğurmasını diliyorum” dedi.

Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar ise “Bu çalıştayın burada olmasında emeği geçen, başta Serhat Bey olmak üzere dernek yetkililerine çok teşekkür ediyorum. Engellilik sadece kalıtsal veya doğuştan olan bir şey değil. Daha sonra da bir kaza süreciyle de oluşabilen bir oldu. Şimdi ben buradan kaymakamlığa dönerken, Allah korusun, bir kaza geçirip engelli olabilirim. O yüzden Sayın Başkanın da az önce ifade ettiği gibi; her sağlıklı birey aslında bir engelli adayı. Bu noktada bizim sağlıklı bireyler olarak, engelliler ve onların bakımında çok önemli görev ifa eden ailelerinin hakları, onların hissiyatları konusunda çok hassas olmamız gerekiyor” diye konuştu.