Antalya Valiliği, kentte etkili olan olumsuz hava koşulları nedeniyle 5 merkez ilçede (Aksu, Döşemealtı, Kepez, Konyaaltı, Muratpaşa) okulların 1 gün süreyle tatil edildiğini duyurdu. Kamu kurumlarında çalışan engelli, hamile ve kronik hastalığı olan personelin de 1 gün idari izinli sayılacağı 5 ilçede motokuryelerin de ikinci bir duyuruya kadar trafiğe çıkışı yasaklandı.
 
Antalya Valiliği, kentte etkili olan olumsuz hava koşulları üzerine 5 merkez ilçeyi kapsayan bir duyuru yayımladı. Valiliğin duyurusu şöyle: 
 
"İlimizde devam eden olumsuz hava koşulları, sel ve taşkın nedeniyle 5 merkez ilçemizde (Aksu, Döşemealtı, Kepez, Konyaaltı, Muratpaşa) Hıfzıssıhha kararı gereğince;

- Eğitim kurumlarımızda 13.02.2024 Salı günü 1 gün süreyle eğitime ara verilmiştir.

 
- Kamu kurumlarında çalışan 0-6 yaş arası çocuğu olan kadın kamu personelleri 13.02.2024 Salı günü 1 gün idari izinli sayılmıştır.
 
- Antalya merkez ilçelerinde hizmet veren kreş ve gündüz bakımevleri olumsuz hava koşulları nedeniyle 13.02.2024 Salı günü bir gün süre ile tatil edilmiştir.
 
- 5 merkez ilçemizde kamu kurumlarında çalışan engelli, hamile ve kronik hastalığı olan personel 1 gün idari izinli sayılmıştır.

DENİZ YAVUZYILMAZ: İLİÇ’TE, ÇAMUR OLARAK AKAN 4. FAZINA AİT YIĞIN LİÇİ ONAY BELGELERİNİN DÖNEMİN ÇEVRE BAKANI MURAT KURUM İMZASIYLA VERİLDİĞİNİ TESPİT ETTİK DENİZ YAVUZYILMAZ: İLİÇ’TE, ÇAMUR OLARAK AKAN 4. FAZINA AİT YIĞIN LİÇİ ONAY BELGELERİNİN DÖNEMİN ÇEVRE BAKANI MURAT KURUM İMZASIYLA VERİLDİĞİNİ TESPİT ETTİK
Ayrıca devam eden olumsuz hava koşullarından dolayı 5 merkez ilçemizde İkinci bir duyuruya kadar motokuryelerin trafiğe çıkışına izin verilmeyecektir."

Kaynak: anka