Antalya'da Acil Müdahale Ekiplerine RESFAS Eğitimi

Antalya’da Slovenya ve Çek Cumhuriyet’inden gelen uzman ekip tarafından acil durumlara müdahalede görev alan itfaiyeci, sağlık çalışanı, sivil savunma ve arama kurtarma ekiplerine özellikli kurtarma eğitimi verilecek.

Antalya'da Acil Müdahale Ekiplerine RESFAS Eğitimi
 Antalya’da Slovenya ve Çek Cumhuriyet’inden gelen uzman ekip tarafından acil durumlara müdahalede görev alan itfaiyeci, sağlık çalışanı, sivil savunma ve arama kurtarma ekiplerine özellikli kurtarma eğitimi verilecek. 3 gün sürecek programda uygulamalı eğitimler de yer alıyor.

Antalya İl Sağlık Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Ambulans ve İtfaiye Servisi Çalışanlarına Yönelik Özellikli Kurtarma Tekniği Projesi (RESFAS) eğitim toplantısı, Acil Sağlık Hizmetleri Bölge Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde başladı. Eğitimde, Slovenya ve Çek Cumhuriyeti'nden 8 uzman, katılımcılara yüksekten ve araçtan kurtarma hakkındaki bilgi ve deneyimlerini paylaşacak. Eğitimlere 60 itfaiyecinin yanı sıra 112 Acil Servis ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi'nden (UMKE) de 60 kişi katılıyor.Antalya'da Acil Müdahale Ekiplerine Özellikli Eğitim

UMKE AJANSI

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2015, 20:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER