Antalya Büyükşehir Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99’uncu yılını 400 metrelik Türk bayrağı eşliğinde fener alayı ve Sefo konseriyle kutlayacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalyalıları ve özellikle gençleri bu kutlamalara katılmaya davet etti. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet’in kuruluşunun 99’uncu yıl dönümünü büyük bir etkinlikle kutlamaya hazırlanıyor. Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında ilk olarak 29 Ekim Cumartesi günü saat 19.00’da fener alayı düzenleyecek. 400 metrelik Türk bayrağı eşliğinde, Fener alayı Konyaaltı Varyant’tan başlayacak Cumhuriyet Meydanı’nda son bulacak, fener alayı meşaleler ve Türk bayrakları eşliğinde gerçekleştirilecek.

BAŞKAN BÖCEK’DEN TÜM ANTALYALILARA DAVET 

Fener alayının ardından da saat 20.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda rap sanatçısı Sefo Antalyalılar için konser verecek. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına tüm Antalyalıları davet etti. Başkan Muhittin Böcek, “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere armağanı olan Cumhuriyet’imizin 99. yılını fener alayı ve Sefo konseriyle her yıl olduğu gibi büyük bir heyecanla kutlayacağız. 400 metrelik dev Türk bayrağını büyük bir coşkuyla taşıyacağız. Tüm hemşehrilerimi ve Cumhuriyetimizin bekçileri gençlerimizi özellikle 29 Ekim’de bu coşkuya ortak olmaya davet ediyorum” dedi. 

Öte yandan Cumhuriyet’in kuruluşunun 99. yıl coşkusu 12. Antalya Kitap Fuarı’na da taşınacak. Kitap fuarı Türk bayraklarıyla donatılacak.