Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kaş’ın Ova Mahallesi’ne 21 milyon 500 bin lira yatırım bedeli ile kazandırdığı ‘Ova Spor Salonu Projesi’ni tamamladı. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kaş’ın Ova Mahallesi’ne 21 milyon 500 bin lira yatırım bedeli ile kazandırdığı ‘Ova Spor Salonu Projesi’ni tamamladı. 

Büyükşehir Belediyesi, Kaş ilçesine bağlı Ova Mahallesi’ne uluslararası standartlara uygun olarak inşa ettiği kapalı spor salonu projesini tamamladı. 2 bin 600 metrekare kapalı alana ve 330 kişilik teleskobik tribüne sahip olan salonda basketbol, voleybol ve hentbol müsabakaları yapılacak. 

21.5 MİLYON TL HARCANDI

21 milyon 500 bin lira yatırım bedeli ile yapılan salonun zemin katında farklı ebatlarda dört adet soyunma odası bulunuyor. Aynı katta seyircilerin kullanabileceği bir kafeterya ve tuvaletler de yer alıyor. Üst katta altı adet ofis, bir adet hakem odası, tuvaletler ve personelin kullanabileceği mutfak ile yapıyı besleyecek trafo ve jeneratör bulunuyor.  Açık alanda ise 60 araçlık otopark mevcut. 

Büyükşehir’in Kaş İlçe Hizmet Birimi Müdürü Devrim Ünlü projeye ilişkin, “Ova Mahallemize ulusal ve yerel müsabakaların yapılabileceği çok modern, Avrupa standartlarında bir tesis kazandırıldı. Daha önce bölgede yaşayan gençlerimiz spor aktiviteleri yapmak için ilçe merkezine gitmek durumundaydı” dedi.

Ova Mahalle Muhtarı Mustafa Demirhan, Kaş merkeze uzaklıklarının 40 kilometre olduğunu belirterek, “Çocuklarımız spor aktivitesi yapabilmesi için Kaş merkeze gitmek zorundaydı. Bu spor salonu sadece Ova Mahallesi’ne değil Yeşilköy ve Kınık Mahallelerine de hizmet edecek. Bu önemli proje için Muhittin Başkanımıza teşekkür ederim. Gençlerimiz, çocuklarımız çok mutlu oldu” diye konuştu.