Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yeni dönemde de Antalya’nın kent kimliğine değer katacak projeleri hayata geçirecek. Bu dönem Konyaaltı Sahili’ne yeni bir yaşam alanı kazandıran Başkan Böcek, yeni dönemde Antalya’nın önemli turizm merkezlerinden Lara ve Kundu’nun da çehresini değiştirecek projelere hazırlanıyor. 

Planlı, kurallı, kimlikli kent hedefiyle görev yaptığı 5 yıllık süre boyunca Antalya’ya değer katan birçok projeye imza atan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP’nin Adayı Muhittin Böcek, gelecek 5 yılda kentin doğusunda önemli projelere imza atacak. Başkan Böcek, Lara Sahili’ni yeniden canlandıracak Lara Sahil Yaşam Parkı Projesi ve turizm merkezi Kundu’nun çehresini değiştirecek “Cadde Kundu Çevre Düzenleme Projesi”ni hayata geçirecek.  

LARA SAHİLİ CANLANIYOR 

Başkan Böcek, mülkiyet konusundaki sorunları çözülen Lara Sahili’ni de gerçek sahibi olan halka geri verecek. Lara Sahil Yaşam Parkı projesiyle Lara Sahili’nde bir yaşam alanı oluşturulacak. Lara sahili, plajlar, sosyal tesis alanları, çocuk oyun alanları, spor sahaları, bisiklet yolu, koşu parkurları ve 55 bin metrekarelik yeşil alanlar ile halkın kullanımına açılacak. 

"CADDE KUNDU ÇEVRE DÜZENLEME PROJESİ"

12 ay boyunca turizm sektörüne hizmet veren turizm merkezi Kundu, “Cadde Kundu Çevre Düzenleme Projesi” ile gelişecek. Antalya’nın turist yoğunluğu olan Kundu turizm merkezinin çehresini değiştirecek düzenleme ile 13 kil’lik Kundu turizm yolu bisiklet, koşu yolları ve peyzaj alanları ile yenilenecek. Bölgenin yeşil alanları artırılacak, modernleşen yüzüyle bölge esnafının kalkınmasına ve turistlerin memnuniyetinin artışına katkı sağlanmış olacak. 

 

 

 

Kaynak: anka