CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Nevşehir’de; "Emeklime, memuruma bir ricada bulunacağım. 31 Mart’ta emeklimin maaşının 15. günü. 31 Mart’ta sandığa gitmeden evvel bankamatiğe kartınızı koyun, şifrenizi girin, ne kadar var bir bakın. Bir de Turgut Altınok’un mal varlığını açın okuyun. Vicdanınız kimi istiyorsa ona oy verin" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır dün Nevşehir Kozaklı’da vatandaşlarla buluştu. Burada halka seslenen Başarır, şunları söyledi:

"BU SANDIK, EMEKLİNİN SANDIĞI OLACAK"

RABİA NAZ'IN BABASI ŞABAN VATAN'DAN ADALET BAKANI YILMAZ TUNÇ'A: "EĞER Kİ 'BU ÜLKE HUKUK DEVLETİDİR' DİYORSANIZ KATİLLER YARGILANARAK HAK ETTİĞİ CEZAYI ALSIN" RABİA NAZ'IN BABASI ŞABAN VATAN'DAN ADALET BAKANI YILMAZ TUNÇ'A: "EĞER Kİ 'BU ÜLKE HUKUK DEVLETİDİR' DİYORSANIZ KATİLLER YARGILANARAK HAK ETTİĞİ CEZAYI ALSIN"

Bizim derdimiz 16 milyon emekli. Türkiye nüfusunun yaklaşık yüzde 20’si sefalet içinde yaşıyor. Bu seçimde özellikle sandık emeklilerin sandığı olacak. Ama bildiğimiz emekli sandığı değil, seçim sandığı olacak. Mazot Çünkü emeklinin cebi, dolabı, mutfağı boş. Çiftçilerimizi görüyorum, traktörlerin kontağı çalışmıyor, mazot 50 liraya gidiyor. İşsiz gençlerimizi görüyorum. Nevşehir’de, Kozaklı’da, Ankara’da İstanbul’da bir hikaye yazacağız. Halkın hikayesini yazacağız.

Belediye başkanlarımız mal bildiriminde bulunuyor. Niye? Görevi bıraktıktan sonra ekside mi, artıda mı görmek istiyoruz. Ankara’da muhterem bir aday var; Turgut Altınok. Malvarlığını açıkladı. Ben bir saatte okuyamadım. Daireler, arsalar, arsalar, arsalar. Halk soruyor, nereden geldi bu? 'Mülk Allah’ın' diyor. Bari bu yanlış işlerinize Rabbimi karıştırmayın.

Emeklime, memuruma bir ricada bulunacağım. 31 Mart’ta emeklimin maaşının 15. günü. 31 Mart’ta sandığa gitmeden evvel bankamatiğe kartınızı koyun, şifrenizi girin, ne kadar var bir bakın. Bir de Turgut Altınok’un mal varlığını açın okuyun. Vicdanınız kimi istiyorsa ona oy verin."

Kaynak: anka