ALİ BABACAN, 28 ŞUBAT’IN YIL DÖNÜMÜNDE SİNCAN’DA: “DÜNÜN 28 ŞUBATÇILARIYLA KOL KOLA GİREN, İTTİFAK KURANLARI MAALESEF İZLİYORUZ" ALİ BABACAN, 28 ŞUBAT’IN YIL DÖNÜMÜNDE SİNCAN’DA: “DÜNÜN 28 ŞUBATÇILARIYLA KOL KOLA GİREN, İTTİFAK KURANLARI MAALESEF İZLİYORUZ"

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "AK Parti'nin hiçbir ferdi bayrağımıza 'kağıt parçası' demez, hiçbir ferdi bayrağımıza 'paçavra' demez. O sizin cibilliyetinizde var ve ortağı olduğunuz partinin cibilliyetinde var" sözlerine yanıt verdi. Başarır, “Sayın Cumhurbaşkanı, ben seninle koalisyon kurmayacağım. Ama sen bugün koalisyon kurduklarına Devlet Bahçeli’ye dün cibilliyetsiz demiştin. Dün cibilliyetsiz dediklerinle bugün el ele dolaşıyorsun. Bence cibilliyeti sorgulanması gereken kişi sensin Erdoğan” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, bugün Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium’da düzenlenen aday tanıtım toplantısında TBMM Genel Kurulu’ndaki bayrak tartışmasıyla ilgili “AK Parti'nin hiçbir ferdi bayrağımıza 'kağıt parçası' demez, hiçbir ferdi bayrağımıza 'paçavra' demez. O sizin cibilliyetinizde var ve ortağı olduğunuz partinin cibilliyetinde var"  diyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yanıt verdi.

Başarır, şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün aday tanıtım toplantısında benim cibilliyetimi sorgulamış. Evet; Sayın Cumhurbaşkanı, ben seninle koalisyon kurmayacağım. Ama sen bugün koalisyon kurduklarına Devlet Bahçeli’ye dün cibilliyetsiz demiştin. Dün cibilliyetsiz dediklerinle bugün el ele dolaşıyorsun. Bence cibilliyeti sorgulanması gereken kişi sensin Erdoğan.

“CİBİLLİYETİ SORGULANMASI GEREKEN BİR KİŞİ VARSA SENSİN ERDOĞAN”

Erdoğan, benim geçmişimde Gazi Mustafa Kemal Atatürk var. Senin geçmişinde bu ülkeyi bırakıp İngiliz zırhlısıyla İngiltere’ye kaçanlar var. Benim geçmişimde Erdoğan, İsmet İnönü var. Senin geçmişinde ise İngiliz Muhipleri Cemiyeti var. Sen değil misin Erdoğan, Türk Bayrağı’na ‘Türkiye Bayrağı olması gerekir’ diyen HÜDA-PAR’ı Meclis’e taşıyan? Eğer cibilliyeti sorgulanması gereken bir kişi varsa sensin Erdoğan.”

 

Kaynak: anka