Aksaray İl Jandarma Komutanı Albay Halil Murat Bilgiç vefat etti. Cenazesi Aksaray İl Jandarma Komutanlığı Kışlasında saat: 13:00’te düzenlenecek törenle Bursa iline uğurlanacak.Ayşe ALP (Aksaray Olay Haber)- Aksaray İl Jandarma Komutanı  Albay Halil Murat Bilgiç vefat etti. Bayburt İl Jandarma Komutanlığı görevinden 2020 yılı Jandarma Genel Komutanlığı atakama ve terfi kararnamesi ile Aksaray İl Jandarma Komutanlığı görevine atanan Albay Halil Murat Bilgiç yaşamını yitirdi.

HACI BEKTAŞ-I VELİ ANMA TÖRENLERİ VE KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ… ALEVİ VAKIFLARI FEDERASYONU GENEL BAŞKANI DOĞAN: “SEÇİMLER YAKLAŞIYOR VE ALEVİ OYLARI KIYMETE BİNDİ. SADAKA KARŞILIĞI SATILIK OYUMUZ YOK, İNANCIMIZ DA YOK” HACI BEKTAŞ-I VELİ ANMA TÖRENLERİ VE KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ… ALEVİ VAKIFLARI FEDERASYONU GENEL BAŞKANI DOĞAN: “SEÇİMLER YAKLAŞIYOR VE ALEVİ OYLARI KIYMETE BİNDİ. SADAKA KARŞILIĞI SATILIK OYUMUZ YOK, İNANCIMIZ DA YOK”

Evli ve bir çocuk babası Albay Halil Murat Bilgiç vefatı üzerine sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Aksaray'da görev yaparken, yakalandığı kanser hastalığı sonucu Ankara'da, tedavi gördüğü hastanede vefat eden Kahraman Jandarmamız Halil Murat Bilgiç'e Allahtan rahmet; ailesi, yakınları ve Jandarma Teşkilatımıza başsağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı.        

  https://twitter.com/suleymansoylu/status/1468120226747277325