Ankara, İstanbul, İzmir, Eskişehir ve Çanakkale Belediyeleri ile iş birliğiyle gerçekleşen kültür gezilerinin iki yıldır devam ettiğini belirten Akhisar Belediye Başkanı Başkanı Besim Dutlulu, “Akhisarlı kadınlar Türkiye’yi gezmeye devam edecek” dedi. 

Başkan Dutlulu'nun girişimleri doğrultusunda başlatılan kültür gezileri, Akhisarlı kadınlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Başkan Dutlulu, kültür gezilerinin aralıksız devam edeceğini açıkladı. Kültür gezilerinin ikinci dönemde süreceğini müjdeleyen Dutlulu, şöyle konuştu:

“Akhisarlı kadınlar Türkiye’yi gezmeye devam edecek. Gündelik işler sebebiyle çok fazla seyahat edemeyen kadınlarımıza yönelik başlattığımız bu hizmetimiz çok beğenildi. Kırsaldan çok fazla talep geldiği için köylerimizi programladık; bittiği gibi merkez mahallelerimizdeki kadınlar da bu gezilerden faydalanabilecek. Kadınlarımız şu anda İstanbul’u gezmeye devam ediyor. Burada Eyüp Sultan Camii, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı, Ayasofya Camii, Mısırcılar Çarşısı, Taksim, İstiklal Caddesi’ni gezdi, İstanbul Boğaz turu yaparak İstanbul’un güzelliklerini keşfetme şansı yakalıyorlar. İstanbul Büyükşehir Belediye’mizin tesislerinde dinlenerek güzel vakit geçiriyorlar. Ülkemizin güzelliklerini televizyonlardan değil gezerek görüyorlar. Eğer desteklerinizle yeniden belediye başkanı seçilirsem bu hizmetimiz ikinci dönem de aralıksız devam edecek. Akhisar halkımız ne istiyorsa biz onu yapmak için tüm gücümüzle çalışacağız.”

GEZİLER ÜCRETSİZ OLARAK DÜZENLENİYOR 

Akhisar Belediyesi’nin kültür gezileri tamamen ücretsiz olarak düzenleniyor ve katılımcıların Türkiye'nin tarihi ve kültürel zenginliklerini yerinde görmelerine olanak tanıyor. Belediyenin rehberi eşliğinde gerçekleşen geziler, çeşitli tarihi ve turistik yerlere yapılan ziyaretlerden oluşuyor. Akhisarlı kadınlar, hem ülkelerinin zengin kültürel mirasını tanıma fırsatı buluyor hem de sosyal yaşamlarına renk katıyor.