Sandıklı Devlet Hastanesinde Yangın Tatbikatı

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde Devlet Hastanesi’nde Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri’ninde (UMKE) katılımı ile gerçekleştirilen tatbikat gerçeğini aratmadı.

Sandıklı Devlet Hastanesinde Yangın Tatbikatı

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde Devlet Hastanesi'nde Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri'ninde (UMKE) katılımı ile gerçekleştirilen tatbikat gerçeğini aratmadı. Tatbikatta görevli bir bayan personel panikatak geçirerek rahatsızlanınca sağlık ekipleri müdahalede bulundu.

Sandıklı Devlet Hastanesi'nde UMKE ve hastane yönetimi tarafından yangın tatbikatı düzenlendi. Tatbikata, itfaiye ve emniyet ekipleri de destek verdi. Senaryo gereği hastanenin ikinci katında bulunan ameliyathanenin yoğun bakım ünitesinde yangın çıktı. Çıkan yangın sonrası yangın alarmı verildi. Yangın alarmını duyan hastanenin acil durum müdahale görevlileri tarafından yoğun bakımda bulunan hastalar kısa sürede tahliye edilirken, yangın tüpleri ile yangına müdahale edildi. Öte yandan emniyet ekipleri de, hastanede geniş güvenlik önlemleri aldı. İtfaiye yardımı ile ikinci kattan maket hasta indirilerek hazır bekleyen 112 Acil Servis ekiplerine teslim edildi.

112 Acil Servis ekipleri de kısa süre içerisinde maket hastayı en yakın sağlık kuruluşuna götürdü. Tatbikat sırasında hastane personeli ve görevlilerin sergilediği performans gerçeğini aratmazken, tatbikatta görevli bir bayan personel panikatak rahatsızlığı nedeni ile rahatsızlanınca sağlık görevlileri personele anında müdahale etti. Hastane çevresindeki bazı vatandaşlar ise yangının gerçek olduğunu sandılar.

AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER