Afyonkarahisar'da 112 İstişare Toplantısı Yapıldı

Afyonkarahisar Sağlık Müdürlüğü, 112 İstişare Toplantısı Yapıldı

Afyonkarahisar'da 112 İstişare Toplantısı Yapıldı
112 İstasyon Sorumlularına yönelik düzenlenen koordinasyon ve bilgilendirme toplantısı Sağlık Müdürlüğü Eğitim Salonunda gerçekleştirildi.

Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici, Müdür Yardımcıları Dr. Deniz Fırat, Dr. İbrahim Karadağ ve Şube Müdürü Serdar Kızıl'ın koordine ettiği toplantıya merkez ve ilçelerde görev yapan 33 istasyon sorumlu katıldı.

Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici, 112 istasyonların ait verileri içeren sunumlarla yaptığı konuşmasında özellikle ambulansların vakaya ulaşma süresinin memnuniyet verici olduğunu belirterek, "Hasta vatandaşımıza en kısa sürede ulaşıyor olmanız bizler açısından sevindirici bir durum. En kısa sürede ulaşmanız, ulaştıktan sonra en doğru müdahaleyi yapıp yine en kısa sürede hastamızı nakletmeniz 112'nin var olma nedenidir aslında. Tüm bunlarda ihmal, aksaklık olursa toplumda '112 Acil' adıyla anılmamızın bir önemi kalmaz. Aldığınız eğitimler, Bakanlığımızın bizlere tahsis ettiği ambulanslar ve sizlerin de özverisiyle eskiden 'Hızır Servis' diye de bilinen 112'lerimiz halkımızın güvendiği kurumlar arasında kalmaya devam edecektir. Bu sebeple sizlere bir kez daha teşekkür ediyoruz." dedi.

112 istasyonlarının Komuta Kontrol Merkezi ile uyumu, vakaya çıkış ve varış süreleri, nakil noktaları ve Ramazan ayı dolayısıyla alınacak tedbirler başta olmak üzere pek çok önemli konunun görüşüldüğü toplantı soru cevap şeklinde yaklaşık 4 saat sürdü.

Toplantı sonunda "En Başarılı İstasyon" olarak Kızılören 1 No'lu 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu'na, "En Uyumlu İstasyon" olarak da Hocalar 1 No'lu 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu'na Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici tarafından "Teşekkür Belgesi" verildi. 

Afyonkarahisar Sağlık Müdürlüğü
Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2015, 13:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER