banner247

AFAD ve UMKE anında müdahale etti

Aksaray’da kar yağışı ve tipi nedeniyle yolda ve tesislerde mahsur kalanlara UMKE ve AFAD ekipleri yardım etti.

AFAD ve UMKE  anında müdahale etti
Aksaray Valiliği tarafından kurulan kriz masası yetkilileri bölgeye AFAD, UMKE, kar paletli ambulans ve dağ arama kurtarma ekiplerini yönlendirdi.

Kısa sürede bölgeye ulaşan ekipler adeta göz gözü görmeyen tipide yolda kalan sürücü ve yolcuları tesislere götürdü. Kazada yaralanan ve şeker hastası 2 ayrı kişiye de müdahale eden kar paletli ambulans, yaralıları Aksaray Devlet Hastanesi’ne götürdü. Acil olaylara yapılan müdahalenin ardından kurtarma ekipleri yolda mahsur kalanlara kumanya dağıttı. Sandviç ve meyve suyundan oluşan kumanyalar tesislerde ve yolda kalan sürücü ile yolculara dağıtıldı. 112 ekipleri yolda kalan ve hasta olan 3 aylık bir bebeğe de müdahale etti. Yapılan çalışmalarda toplam 380 kişiye kumanya dağıtıldı.
Yolda kaldıklarını belirten sürücü ve yolcular gündüzden beri tesislerde kaldıklarını belirterek, “Devletimiz bu zamanlarda lazım. Allah devletimize zeval vermesin. Sürekli kar yağıyor, tipi var. Kurtarılmayı bekliyoruz. Yerlerde yoğun bir buz var. Buraya sığındık bekliyoruz. Hepimiz burada perişan bekliyoruz. Bundan sonra gidebilirsek gideceğiz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2015, 09:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER