AFAD EKİPLERİNDEN DEPREM TATBİKATI

Başbakanlık AFAD ekipleri, 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında, deprem farkındalığını ve bilincini artırmak amacıyla Başkent’te etkinlik düzenledi.

AFAD EKİPLERİNDEN DEPREM TATBİKATI
Başbakanlık AFAD ekipleri, 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında, deprem farkındalığını ve bilincini artırmak amacıyla Başkent’te etkinlik düzenledi. Bu kapsamda Altındağ Anadolu Lisesi’nde deprem tatbikatı ve sonrasında olabilecek yangın ihtimaline karşı yangın söndürme tatbikatı yapıldı.

Başbakanlık AFAD tarafından 1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle 81 ilde düzenlenecek etkinlikler kapsamında Altındağ Anadolu Lisesi’nde öğrencilerde deprem bilincini artırmak amacıyla tatbikat yapıldı. AFAD tarafından yapılan tatbikat ile lise öğrencilerinin depremler hakkında farkındalık sahibi olmaları ve depremlerde doğru davranış şekillerini öğrenip uygulamaları sağlandı. Arama kurtarma köpeklerinin de katıldığı tatbikatta depreme hazırlıklı olma konusunda öğrencilere uygulamalı eğitim verildi. Gerçekleştirilen tatbikata arama kurtarma köpekleri de katılarak depreme hazırlıklı olma konusuna dikkat çekildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2014, 14:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER