709 sağlık çalışanına afet eğitimi

KOCAELİ AFAD İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü'nün talebiyle devlet hastanelerinde afet bilinci ve KBRN farkındalık eğitimleri verdi. Eğitim çalışması kapsamında 709 sağlık çalışanına eğitim verildi.

709 sağlık çalışanına afet eğitimi

Sağlık kuruluşlarının personellerine yönelik olarak düzenlenen afet eğitimlerinin Nisan ayındaki ikinci periyodu 9 ilçede farklı sağlık kuruluşunda gerçekleştirildi. 3 hafta süren bu periyotta 20 farklı sağlık kuruluşunda 709 sağlık çalışanına afet bilinci ve KBRN farkındalık eğitimi verilmiş oldu. İl Sağlık Müdürlüğü'nün projesi kapsamında tertip edilen programlarda Derince Araştırma Hastanesinde 79, Kocaeli Devlet Hastanesi'nde 64, Seka Devlet Hastanesi'nde 52, Alikahya Kadın Doğum Hastanesi'nde 36, Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi'nde 46, Gebze Fatih Devlet Hastanesi'nde 22, Kandıra Kazım Dinç Devlet Hastanesi'nde 23, İzmit İlçe Sağlık Müdürlüğü'nde 18, Kandıra İlçe Sağlık Müdürlüğü'nde 24, Kocaeli Sağlık Müdürlüğü'nde 12, Gölcük İlçe Sağlık Müdürlüğü'nde 27, Başiskele İlçe Sağlık Müdürlüğü'nde 18, Kartepe İlçe Sağlık Müdürlüğü'nde 24, Derince İlçe Sağlık Müdürlüğü'nde 29, Ambulans Başhekimliği'nde 32, Darıca Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde 95, Nuh Çimento Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde 27, Gölcük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde 41, İzmit Sağlıklı Yaşam Merkezi'nde 19 ve İzmit Santral Sağlık Merkezinde ise 21 çalışan afet eğitimi aldı.

KBRN farkındalığı eğitimini Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü'nden kimya mühendisleri Serap Ayaz ve Duygu Bayraktar Şat verirken, temel afet bilinci eğitimini uzmanlar Bekir Laz, Veysel Maden, Bülent Demir, Orhan Turan, Rahmi Sıdar ve Turgut Bostancı verdi. Sağlık kuruluşlarındaki afet eğitimlerinin birkaç hafta daha süreceği öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER