Ünlü televizyoncu ve sunucu Acun Ilıcalı, bu yıl "Krizler döneminde diplomasiyi öne çıkarmak" temasıyla üçüncüsü düzenlenen Antalya Diplomasi Forumu'na "girişimci" olarak katılacak. Üst düzey katılımın Latin Amerika, Asya ve Balkanlar ağırlıklı olduğu Forum'da pek çok Avrupa ülkesi Ankara Büyükelçileri tarafından temsil ediliyor.

Bu yıl üçüncüsü, "Krizler döneminde diplomasiyi öne çıkarmak" temasıyla düzenlenen Antalya Diplomasi Forumu, bugün başladı. Üç gün sürecek olan Forum'a 20'den fazla Devlet ve Hükümet Başkanı, 60'dan fazlası Dışişleri Bakanı olmak üzere yaklaşık 90 Bakan ve 80 civarında uluslararası kuruluş temsilcisi katılıyor. Katılımcılar arasında ünlü televizyoncu, yapımcı ve sunucu Acun Ilıcalı da yer aldı. Antalya Diplomasi Forumu'nun katılımcılarının yer aldığı internet sayfasında Ilıcalı "girişimci" olarak tanıtıldı.

Başkan Özdemir vatandaşlarla kahvaltıda buluştu Başkan Özdemir vatandaşlarla kahvaltıda buluştu

Latin Amerika, Asya ve Balkanlar'dan üst düzey katılımın ağırlıklı olduğu Forum'da pek çok Avrupa ülkesi Ankara Büyükelçileri tarafından temsil ediliyor.

ILICALI HAKKINDA

Televizyonculuğa spor muhabirliğiyle başlayan Ilıcalı, 2002'de "Acun Firarda" isimli televizyon programının yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptı. 2004 yılında kendi şirketi olan Acun Medya'yı kuran Ilıcalı; Var Mısın Yok Musun, Fear Factor, Survivor, Yetenek Sizsiniz, O Ses, MasterChef, Yok Böyle Dans, Rising Star ve Ninja Warrior gibi ünlü pek çok formatın haklarını satın alarak Türk televizyonlarına uyarladı. Ilıcalı ayrıca, Exxen platformunun kurucusu, TV8 ve TV8,5 televizyon kanalı, Hull City AFC ve Shelbourne FC futbol takımlarının sahibi.