(İZMİR) - Çiğli Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen Çocuk Karnavalı renkli etkinliklere ev sahipliği yaptı. Konuşmasını çocuklarla birlikte yapan Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız, “23 Nisan’lar kapalı alanlarda değil, büyük statlarda kutlanacak. O günlere az kaldı. Çocuklarımız yalnız değil, hiçbir çocuğumuz yatağa aç girmeyene kadar mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

Kaymakamlığın düzenlediği törene katıldıktan sonra İsmail Rahmi Karadavut İlkokulu’ndaki etkinlikleri izleyen Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız, 23 Nisan konulu yarışmalarda dereceye giren çocuklara ödüllerini verdi. Başkan Yıldız daha sonra Çiğli Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı 23 Nisan Çocuk Karnavalı’na katıldı.

Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen etkinlikte çocuklar tarafından etrafı sarılan Yıldız, “Umarım ilerleyen yıllarda 23 Nisan’ları kapalı spor salonlarında değil de benim çocukluğumda yaşadığım gibi büyük statlarda kutlarız. Bizim iktidarımızda bu gerçekleşecek, o günlere az kaldı. O güne kadar Çiğli’de hiçbir çocuğu yalnız bırakmayacağız” diye konuştu.

BAŞKAN YILDIZ: “ÇOCUKLARIMIZA İNANIYOR VE GÜVENİYORUZ”

Miniklerin salladıkları Türk bayrakları ve “Onur Başkan” tezahüratları arasında konuşmasını sürdüren Başkan Yıldız, “23 Nisan 1920’nin üzerinden tam 104 yıl geçti. Atatürk, bağımsızlık mücadelesinin merkezi meclisi kurarken, Cumhuriyeti ve ulusal egemenliğin gücünü çocuklarımıza teslim etti. Sizlere güvendi ve inandı. Bizler de sizlere inanıyoruz. Çok çalışarak ülkemizin geleceğini sizler aydınlatacaksınız. Biz de sonuna kadar sizin yanınızda olacağız. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bizlere armağan eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun” dedi.

SMA HASTASI DORUK’A MORAL ALKIŞI

Başkan Onur Emrah Yıldız, salonu dolduran çocuklarla birlikte Çiğlili SMA hastası minik Doruk Çukurcu’ya selam gönderdi. Doruk’un verdiği mücadeleyi çocuklara anlatan Başkan Yıldız, onlardan Doruk’a sahip çıkma sözü alırken; tüm salon Doruk’a dakikalar süren bir moral alkışıyla destek verdi.

Çocuklar; halk oyunları, dans gösterileri ve sportif yarışmaların düzenlendiği karnavalın ardından Çiğli Belediyesi Fakir Baykurt Salonu’nda sahnelenen ‘Sağlıklı Yaşam Sokağı’ adlı oyun ile gönüllerince eğlendi.