DÜZCE'DE AFET TATBİKATI

Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde Acil Durum ve Afet Planı çerçevesinde deprem ve yangın tatbikatı gerçekleştirildi. Deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı.

Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulamaları ve Araştırma Hastanesinde deprem tatbikatı gerçekleştirildi. Saat 15:00'da başlayan tatbikatta senaryo gereği Düzce merkezde meydana gelen 5 büyüklüğündeki deprem sonrası hastanenin belli bölümlerinde yangın çıktı. Hastane içinde hasta yakınlarının beklediği alanda 2 hasta yakını düşen paravanların ve dolap enkazının altında sıkışırken, eczane bölümünde ise kolilerin devrilmesiyle kimyasal madde sızıntısı ihtimaline karşı güvenlik görevlileri önlemleri aldı.Deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı

Olayın bildirilmesiyle hastaneye ulaşan 112 Acil Servis, AFAD, itfaiye ve UMKE ekipleri hastanenin kurumlararası koordinasyon sorumlularının yönlendirmesiyle enfeksiyon polikliniğinde mahsur kalan 1 personel poliklinik penceresinden kurtararak tahliyesini sağladı. Diyaliz ünitesinde sıkışan hasta yakınlarına UMKE ekipleri gelene kadar hastane Kurtarma Ekipleri ile üniversite öğrencilerinden oluşan Arama Kurtarma Gönüllüleri müdahalede bulunurken, ardından UMKE ekipleriyle birlikte hasta yakınlarının tahliyesi sağlandı. Eczane biriminde kimyasal sızıntıya karşı ölçümler yapan AFAD ekipleri, yaptıkları ölçümlerde sızıntı olmadığı sonucuna ulaştı.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2017, 22:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER