Ambulans Uçak, Muhammet Hamza Bebek İçin Havalandı

Tokat'ta doğuştan kalp yetmezliği mevcut bulunan 6 günlük Muhammet Hamza Ekici, ambulans uçakla İstanbul'daki bir hastaneye gönderildi.

Ambulans Uçak, Muhammet Hamza Bebek İçin Havalandı
Tokat'ta doğuştan kalp yetmezliği mevcut bulunan 6 günlük Muhammet Hamza Ekici, ambulans uçakla İstanbul'daki bir hastaneye sevk edildi.

Alime ve Selman Ekici çifti, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde sezaryenle 6 gün önce 3 kilogram 300 gram dünyaya gelen bebeği Muhammet Hamza'yı kontrol için doktora götürdü.

Hastanede gercekleşen muayenede, 7 aylıkken doğan bebeğe kalp yetmezliği teşhisi konuldu. Bebeğin İstanbul Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevkine karar verilmesi üzerine Sağlık Bakanlığından ambulans uçak istendi.

Doktorların ve diğer sıhhat ekiplerinin gözetiminde Tokat Havaalanı 'na getirilen Muhammet Hamza bebek, buradan ambulans uçakla İstanbul'a gönderildi.

Bebeğin babaannesi Havva Ekici, basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamada, "Annesinin memesini tutamıyordu, ağlıyordu. Daha akabinde hastaneye götürdük fakat kalp yetmezliği sorunu çıktı. Hekim , ' Şayet getirmeseydiniz ölebilirdi' diye belirtti . Torunumun bir an önce sağlığına kavuşmasını arzu ediyorum . Bu hizmeti sunan devletimize teşekkür ediyorum" diye belirtti .
Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2014, 22:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER