112 ve AFAD Kaybolan Gençler İçin Seferber Oldu

Kayseri'de bulunan Ali Dağı'nda kaybolan ve yabani hayvanlardan korunmak için mızrak yapan 2 genç, kurtarma ekiplerinin 1 buçuk saatlik çalışmalarının ardından bulundu.

112 ve AFAD Kaybolan Gençler İçin Seferber Oldu
 Talas ilçesinde bulunan Ali Dağı'na çıkan Halil İbrahim Çetin (16) ve Onurcan Tanrıver öğle saatlerinde gökyüzünü seyretmek istedi. Akşam saat 18.00'da dağdan inmeye çalışan iki genç, iniş yolunda yabani hayvanların ulumalarıyla korkuya kapıldı. İnişte yollarını kaybeden gençler, 155'i arayarak dağda olduklarını ve yollarını kaybettiklerini bildirdi.
Yapılan ihbar sonrasında olay yerine polis ekipleri, 112 ekipleri ve AFAD ekipleri sevk edildi. Cep telefonlarının ışıklarını yakan gençler ekiplerin yaklaşık 1 buçuk saatlik arama çalışmaları sonrasında bulundu. Halil İbrahim Çetin, "Ali Dağı'nın manzarası güzeldi. Biz de yanımıza malzemeleri alarak gökyüzünü seyretmek için çıktık. Akşam karardığında inmeye çalıştık. Kurt ve yabani hayvanlar vardı. Yanımıza kadar geldi. Hırladı ve biz hareketsiz kalınca yanımızdan uzaklaştı. Ama biz yanımızda bulunan bıçağı bantla sopanın ucuna bağladık ve kendimizi korumaya çalıştık" diye konuştu.
Gençler, 112 ambulansında yapılan ilk müdahalenin ardından muayene için Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.
iha
Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2014, 07:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER